13 lat pozbawienia wolności. To wyrok, który zapadł w warszawskim sądzie za pobicie Roberta Brylewskiego i przyczynienie się do śmierci muzyka. Oskarżonego Tomasza J. podczas ogłaszania sądowej decyzji nie było na sali. Nie został doprowadzony, bo nie wyraził na to zgody.
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga zakończył proces Tomasza J., oskarżonego o śmiertelne pobicie muzyka Roberta Brylewskiego. Prokurator domaga się dla mężczyzny 15 lat pozbawienia wolności. Wyrok zostanie ogłoszony 13 maja.
Na początku czerwca tego roku zmarł Robert Brylewski - polski muzyk rockowy i reggaeowy, współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Armia i Izrael. Czy wraz z jego śmiercią zakończyła się epoka muzyki zaangażowanej? Artystę wspominaliśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: dziennikarzem Mikołajem Lizutem i muzykiem Darkiem Malejonkiem.
Projekt Kino Mocne to współczesna interpretacja największych przedwojennych szlagierów polskiego kina. Wzięli w nim udział muzycy, którzy nie ukrywają swoich filmowych fascynacji. Wśród nich są goście Dzień Dobry TVN: Czesław Mozil, Tomek Lipiński, Asja Czajkowska i Robert Brylewski. Obok nich usiadł pomysłodawca projektu Darek Makaruk. Powiedzieli nam o powodach wzięcia udziału w projekcie i pracy nad płytą.
W czasach PRL-u jedynym wentylem bezpieczeństwa była muzyka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy poetę i wokalistę Pawła "Kelnera" Rozwadowskiego i muzyka Roberta Brylewskiego, którzy grają w zespole "Izrael". Jak wyglądalo punkowe życie w czasch PRL-u?