Jednym z pomysłów jest wprowadzenie nowego przedmiotu.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań według MSWiA. W związku z tym ma ono zostać zlikwidowane, a razem z nim SMS-y z alertami RCB. Co miałoby powstać w zamian? W jaki sposób będą wyglądały nowe ostrzeżenia?
Zapowiedziany przez PiS Nowy Ład zakłada kompleksową reformę systemu podatkowego. Skorzystać na niej miałby przede wszystkim osoby zarabiające w okolicach minimalnego wynagrodzenia. O tym, jak może przebiegać planowana reforma, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Domyślnie pieniądze, które obecnie znajdują się w OFE, zostaną przekazane na indywidualne konta emerytalne. Rząd przyjął projekt w tej sprawie. Likwidacja otwartych funduszy emerytalnych oznacza jednak pobieranie opłaty przekształceniowej. Co to oznacza dla osób pobierających świadczenia?
W Dzień Dobry TVN Paweł Kukiz pojawił się w towarzystwie swojej 23-letniej córki Poli. Czy dziewczyna przestraszyła się kiedy tata trafił ostatnio do szpitala? Dlaczego się tam znalazł? W czasie pobytu w szpitalu polityk miał szansę z bliska przyjrzeć się polskiej służbie zdrowia. Co sądzi o głodówce lekarzy rezydentów? "Reforma służby zdrowia musi być rozciągnięta w czasie na 10-15 lat" - powiedział Paweł Kukiz. Proponuje również, aby reformę tę nazwać "Ustawą o Pacjencie". Co sądzicie o jego pomyśle?
W Polsce ksiądz może rozgrzeszyć z zabójstwa, ale z bycia w niesakramentalnym związku - już nie. Inaczej do sprawy podchodzą biskupi z Malty, którzy uznali, że w pewnych przypadkach, po odpowiednim przygotowaniu duchowym, rozwodnicy mogą przystępować do sakramentów i funkcjonować jako pełnoprawni członkowie Kościoła. Kogo dotyczy zmiana wprowadzona przez Maltańczyków? O tym w Dzień Dobry TVN jezuita o. Wacław Oszajca.
W 2017 r. szykują się wielkie zmiany w systemie edukacji. Reforma rozpala emocje zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców. A co zarzucają jej goście Dzień Dobry TVN: dyrektor gimnazjum Witold Młynarczyk oraz historyk Jacek Staniszewski z Instytutu Badań Edukacyjnych?
Od 2017 roku będzie obowiązywała 8-letnia szkoła podstawowa i 4-letnie liceum. Przez zmiany w szkolnictwie za 3 lata w I klasie liceum spotkają się roczniki 2003, 2004 i 2005. Jak sytuacja ta wpłynie na poziom edukacji i na dzieci? Czy zwiększy to konkurencję przy naborze do liceum? Na co powinni przygotować się uczniowie i ich rodzice? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr Krzysztof Biedrzycki z Instytutu Badań Edukacyjnych i Monika Perkowska, psycholog dziecięcy.
Kolei ukraińska Ukrzaliznycja, z powodu wielu nadużyć i nieprawidłowości, wymaga reform. Do ich przeprowadzenia został wybrany Polak Wojciech Balczun, który nie tylko jest specjalistą od kolei, ale również liderem rockowego zespołu Chemia. W Dzień Dobry TVN powiedział o konkursie na prezesa kolei, problemach firmy i atakach medialnych na niego. Jak minęły mu pierwsze miesiące pracy na Ukrainie?
Ukraina zmaga się obecnie z wieloma problemami, w tym z gospodarczymi. O pomoc w zreformowaniu tego obszaru prezydent Petro Poroszenko poprosił prof. Leszka Balcerowicza. W studiu Dzień Dobry TVN polski ekonomista skomentował obecny stan ukraińskiej gospodarki, powiedział, kto znajdzie się w zorganizowanej przez niego grupie doradczej i jaki ma pomysł na program naprawczy.