Gdzie w Europie wypoczywa córka Putina? Kto stoi za miliardami wyprowadzonymi z Rosji? Reportaż programu "Uwaga! TVN".
Aleksiej Nawalny nie żyje – podała w piątek, 16 lutego agencja Reuters, powołując się na komunikat rosyjskiej kolonii karnej, gdzie przebywał.
Wojna w Ukrainie trwa już rok. Odebrała dzieciom wszystko, co znały. Dziennikarz TVN24 Marcin Zaborski przytoczył historie tych, których beztroski czas zdeptali Rosjanie. - Ich krótkie opisy nawet po latach będą nas boleć: Ołeksandriwka. Chłopiec – 1 rok. Zgwałcony przez pięciu Rosjan. Zmarł - pisze w materiale "Lepiej, żeby dzieci tego nie widziały...". Treść tylko dla osób dorosłych.
Amerykańscy aktorzy Sean Penn i Ben Stiller znaleźli się na liście 25 wysokich rangą urzędników, ekspertów i biznesmanów dla których Rosja wydała dożywotni zakaz wjazdu na teren swojego kraju. Co jest powodem tej decyzji?
"Nawet Bóg daje swobodę wyboru. A u Putina tego nie ma".
Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, komentuje rosyjskie święto państwowe.
Litera "Z" stała się symbolem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Malowana jest białą lub czarną farbą na pojazdach wojskowych, w tym czołgach. Co symbolizuje? Czy to "nowa swastyka" Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej?
Jak sprawdzić, które informacje są prawdziwe, a które nie?
Władimir Putin i jego obsesja na puncie zamierzchłej idei imperializmu to tylko jedna strona medalu. Po drugiej są zwykli obywatele, których coraz mocniej dotykają nakładane przez zachód sankcje. Rosjanie stają się jednak nie tylko ofiarami szaleństwa swojego prezydenta, ale też społecznych samosądów. O hejcie skierowanym w ich stronę rozmawiamy z socjologiem dr. Tomaszem Sobierajskim z Uniwersytetu Warszawskiego.
W pierwszy dzień marca i szósty dzień ataku Rosji na Ukrainę Boris Johnson spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim w Warszawie. Wielka Brytania bardzo wyraźnie zabiera głos w sprawie konfliktu, a mocne tytuły wszystkich okładek gazet krzyczą i wzywają do opamiętania rosyjskiego prezydenta. Anna Senkara zaprezentowała je w Dzień Dobry TVN. Co na to angielska prasa?
Władimir Putin, szczególnie w ostatnich dniach, jawi się nam jako bezwzględny i autorytarny władca, który za nic ma życie ludzkie oraz rozlew krwi, a jego celem jest pokazanie swojej potęgi wszystkim narodom na Ziemi. Są osoby, które porównują go do Adolfa Hitlera. Bez wątpienia łączy ich jedna rzecz, a mianowicie ciężkie dzieciństwo. Co mogło wpłynąć na dzisiejszą postawę prezydenta Rosji?
Sprawa Aleksieja Nawalnego oburzyła ludzi na całym świecie. Lider rosyjskiej opozycji w ubiegłym tygodniu został skazany na pobyt w kolonii karnej. Choć światowi przywódcy apelują o zwolnienie go z aresztu wydaje się, że nic to nie da. Dlaczego? O tym w Dzień Dobry TVN mówił dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich, dr Adam Eberhardt.
Krystyna Kurczab-Redlich to dziennikarka i wieloletnia korespondentka w Rosji. Karierze prezydenta Rosji, Władimira Putina, przyglądała się od samego początku. Jak sama mówi, książkę napisała, "żeby zostawić ślad prawdy o tym człowieku, o którym prawda jest na ogół zakłamywana". Czy Władimir Putin, jak sugerują niektórzy, może być chory umysłowo? Jak bardzo spenetrowana jest Polska przez agentów wywiadu rosyjskiego?
Rosjanin, autor popularnych powieści detektywistycznych, który opuścił swoją ojczyznę po tym, gdy Rosja najechała Ukrainę i zajęła Krym. Gościem Dzień Dobry TVN był Boris Akunin. Jak wygląda dzisiejsza Rosja oczami autora - emigranta? Czy, otwarcie krytykując reżim Putina, nie boi się o swoje życie?
Polska cofnęła akredytację Leonidowi Swiridowowi – rosyjskiemu korespondentowi i wiadomym było, że ktoś z Polaków na podobnym stanowisku w Moskwie będzie musiał wrócić do ojczyzny. Dlaczego ich wybór padł akurat na Wacława Radziwinowicza i jak wyglądała procedura deportacji? W jaki sposób próbowano go skompromitować w oczach Rosjan?
Z końcem grudnia w rosyjskich kioskach można kupić kalendarz z wizerunkiem Władimira Putina. Zdjęcia przedstawiają rosyjskiego wodza w różnych ujęciach. Gościem Dzień Dobry TVN był prof. Waldemar Dziak, politolog, którego zapytaliśmy o stosowaną przez Putina propagandę. Jak ocenia 16 lat rządów Putina?
Na Ukrainie trwa demobilizacja, czyli wielkie powroty ... z wojny do domu. Bianka Zalewska spotkała się z żołnierzami, którzy wracają do swoich rodzin, a wojskowe obowiązki powierzają swoim następcom. Jak wyglądał ich rok na wojnie, czy wojna ich zmieniła? Zobaczcie!
Dziś o 13.00, na Placu Zamkowym w Warszawie, odbędzie się manifestacja pod hasłem „Nadzieja nie może zginąć”. Będzie to wyraz solidarności z Nadią Sawczenko, Ukrainką uwięzioną w Rosji, wyraz sprzeciwu wobec polityki Kremla oraz upamiętnienie Borysa Niemcowa, opozycjonisty rosyjskiego zamordowanego w piątek w Moskwie. O sytuacji na wschodzie rozmawialiśmy z Żenią Klimakinem i Walentyną Czubarową, aktywistką społeczną i współorganizatorką dzisiejszej manifestacji.
Styczeń jest na Ukrainie miesiącem świątecznym. Korespondentka Espreso TV, Bianka Zalewska, wybrała się na wschód Ukrainy z darami jakie przekazali, na jej ręce, Polacy. Zobaczcie jak wyglądają święta spędzane w okopie, pod ostrzałem, kiedy człowiek uświadamia sobie co naprawdę znaczą życzenia "Spokojnych Świąt".
Po "etapie festynu" Maciej Maleńczuk serwuje nam nowe utwory i znowu zaczyna prowokować. Co chce osiągnąć swoimi zaangażowanymi utworami. Czy wraca do korzeni i czy po utworze "Vladimir" artysta rzeczywiście boi się pojechać do Rosji?