Putin

  Putin

  Krystyna Kurczab-Redlich to dziennikarka i wieloletnia korespondentka w Rosji. Karierze prezydenta Rosji, Władimira Putina, przyglądała się od samego początku. Jak sama mówi, książkę napisała, "żeby zostawić ślad prawdy o tym człowieku, o którym prawda jest na ogół zakłamywana". Czy Władimir Putin, jak sugerują niektórzy, może być chory umysłowo? Jak bardzo spenetrowana jest Polska przez agentów wywiadu rosyjskiego?

  Rosjanin, autor popularnych powieści detektywistycznych, który opuścił swoją ojczyznę po tym, gdy Rosja najechała Ukrainę i zajęła Krym. Gościem Dzień Dobry TVN był Boris Akunin. Jak wygląda dzisiejsza Rosja oczami autora - emigranta? Czy, otwarcie krytykując reżim Putina, nie boi się o swoje życie?

  Polska cofnęła akredytację Leonidowi Swiridowowi – rosyjskiemu korespondentowi i wiadomym było, że ktoś z Polaków na podobnym stanowisku w Moskwie będzie musiał wrócić do ojczyzny. Dlaczego ich wybór padł akurat na Wacława Radziwinowicza i jak wyglądała procedura deportacji? W jaki sposób próbowano go skompromitować w oczach Rosjan?

  Z końcem grudnia w rosyjskich kioskach można kupić kalendarz z wizerunkiem Władimira Putina. Zdjęcia przedstawiają rosyjskiego wodza w różnych ujęciach. Gościem Dzień Dobry TVN był prof. Waldemar Dziak, politolog, którego zapytaliśmy o stosowaną przez Putina propagandę. Jak ocenia 16 lat rządów Putina?

  Na Ukrainie trwa demobilizacja, czyli wielkie powroty ... z wojny do domu. Bianka Zalewska spotkała się z żołnierzami, którzy wracają do swoich rodzin, a wojskowe obowiązki powierzają swoim następcom. Jak wyglądał ich rok na wojnie, czy wojna ich zmieniła? Zobaczcie!

  Dziś o 13.00, na Placu Zamkowym w Warszawie, odbędzie się manifestacja pod hasłem „Nadzieja nie może zginąć”. Będzie to wyraz solidarności z Nadią Sawczenko, Ukrainką uwięzioną w Rosji, wyraz sprzeciwu wobec polityki Kremla oraz upamiętnienie Borysa Niemcowa, opozycjonisty rosyjskiego zamordowanego w piątek w Moskwie. O sytuacji na wschodzie rozmawialiśmy z Żenią Klimakinem i Walentyną Czubarową, aktywistką społeczną i współorganizatorką dzisiejszej manifestacji.

  Styczeń jest na Ukrainie miesiącem świątecznym. Korespondentka Espreso TV, Bianka Zalewska, wybrała się na wschód Ukrainy z darami jakie przekazali, na jej ręce, Polacy. Zobaczcie jak wyglądają święta spędzane w okopie, pod ostrzałem, kiedy człowiek uświadamia sobie co naprawdę znaczą życzenia "Spokojnych Świąt".

  Po "etapie festynu" Maciej Maleńczuk serwuje nam nowe utwory i znowu zaczyna prowokować. Co chce osiągnąć swoimi zaangażowanymi utworami. Czy wraca do korzeni i czy po utworze "Vladimir" artysta rzeczywiście boi się pojechać do Rosji?