Jeszcze do niedawna krwawe ataki w szkołach wydawały się być odległą rzeczywistością rodem zza oceanu. Jednak od kilku lat również i w Polsce regularnie dochodzi do takich zdarzeń.
Grupa nastolatków z Chorzowa znęcała się nad 9-letnim chłopcem. Swoje zachowanie nagrali telefonem. Niedługo potem filmy trafiły do sieci. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Kinga Zawodnik nie boi się mówić otwarcie o hejcie, z jakim się spotyka od najmłodszych lat. W cyklu "Intymne rozmowy" wróciła do bolesnych wspomnień ze szkoły podstawowej.
Od pewnego czasu cała Polska żyje oburzającą historią ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach. Zawodniczki postanowiły ujawnić szokujące kulisy swoich treningów. Trener miał znęcać się nad nimi psychicznie, a także molestować seksualnie. Młode koszykarki musiały brać leki uspokajające i rozpocząć terapię z psychologiem. Czy takie sytuacje często zdarzają się w świecie sportu?
Kilka dni temu w Internecie pojawiło się nagranie, na którym widzimy jak nauczyciel uderza dziecko w twarz. W studiu Dzień Dobry TVN gościmy Kingę Zychowicz, nauczycielkę oraz Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka, z którymi porozmawialiśmy, dlaczego w ogóle doszło do takiej sytuacji. Co doprowadza nauczyciela do takiego stanu? Jak możemy zapobiec przemocy w szkole? Jak zauważył Rzecznik Praw Dziecka, nauczyciel nie ma prawa uderzyć dziecka w żadnej sytuacji, nawet gdy uczeń go prowokuje.
Do zdarzenia doszło przed budynkiem szkoły, w której uczą się nastolatki. Dlaczego żaden świadek nie zareagował? Czy polską młodzież ogarnęła znieczulica? Jak reagować w takich sytuacjach? Dla Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 Adam Krajewski przeprowadził rozmowę z podkom. Aleksandrą Siewert. Jakie kroki podejmie policja?
Ze statystyk wynika, że co dziesiąty uczeń w szkole jest ofiarą długotrwałego prześladowania. Czy Twoje dziecko też jest doznało przemocy w szkole? O to zapytaliśmy Was w naszej sondzie, a na czacie Dzień Dobry TVNsocjolog prof. Mariusz Jędrzejko radził, co robić, gdy dziecko jest ofiarą przemocy w szkole, gdzie rodzice i dzieci mogą szukać pomocy. Naszymi goścmi byli Magdalena Chustecka, współautorka raportu, socjolog i edukator oraz Mariusz Szwed, ojciec Julii i Piotra.
Każdego dnia w szkole dochodzi do aktów przemocy. Najczęstszymi jej przejawami są: wyzwiska, obrażanie oraz poniżanie. Niejednokrotnie jednorazowa agresja przekształca się w długofalowe nękanie. O powody dręczenia rówieśników zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: Agatę Kościkiewicz, której syn był nękany w szkole oraz Lucynę Kicińską z Fundacji Dzieci Niczyje. Jak można pomóc ofierze dręczenia?