Sprawą zainteresowali się dziennikarze programu "Uwaga! TVN".
Proszek i kapsułki jak sama nazwa wskazuje, służą do prania, jednak media społecznościowe, takie jak Tik tok próbują nas przekonać, że mają znacznie więcej zastosowań. Jak możemy je wykorzystać? O tym opowiedziała nam Natalia Sagan, Pani złota rączka.
Hasło to wciąż działa na konsumentów.
Czy proszki do białego prania skutecznie usuwają z ubrań plamy i zabrudzenia? Odpowiedzi na to pytanie szukali specjaliści Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Który z 10 przetestowanych detergentów okazał się najlepszy?
Wybór najlepszego proszku do prania dla wielu jest istotną kwestią. Szczególnie, kiedy wychowujemy małe dzieci, a ubrania szybko muszą trafić do czyszczenia. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczął cykl badań nad najlepszymi środkami piorącymi. Co ustalili eksperci?
Zachowanie odpowiednich proporcji proszku do prania jest bardzo ważne. Wpływa na skuteczność prania i płukania ubrań, ma też znaczenie dla żywotności sprzętu. Sprawdź, ile proszku do prania wsypać, by rzeczy były czyste, a pralka wolna od pleśni i nieprzyjemnego zapachu.
Zanim wrzucisz ubranie do pralki, zapoznaj się z metką. Jak poprawnie odczytywać symbole na metkach, by nie uszkodzić ubrania? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do blogerki Ewy Kozioł. Co oznacza symbol ręki zanurzonej w wodzie, przekreślony trójkąt lub "P" w kółeczku? Ile proszku powinniśmy wsypać do pralki? Lepiej stosować proszek czy płyn do prania?
Proszki, płyny, kapsułki, a nawet orzechy. Do białego, kolorowego, czarnego, wełnianego i specjalnie dla alergików. Z Niemiec, czy polskie? Ekologiczne, zrobione w domu czy te standardowe? Wielość detergentów piorących jest wręcz przytłaczająca i sprawia, że pozornie prosta czynność polegająca na wrzuceniu do pralki brudnych ubrań, a po pewnym czasie wyciągnięciu z niej czystych, staje się nie lada wyzwaniem. Z gąszczu mydlin i pytań wyciągnęła nas w Dzień Dobry TVN Katarzyna Bosacka.