Na pozytywny wynik testu ciążowego wiele kobiet czeka z utęsknieniem. Nic dziwnego - to zwiastun spełnionych marzeń. Niestety, w przypadku kobiet, które zmagają się z nadwagą czy otyłością, często oznacza to początek problemów i nie tylko tych wynikających ze wskazań medycznych. Nieprzychylne spojrzenia, przytyki, złośliwe komentarze - to jedynie część nieprzyjemności, które spotykają kobiety plus size ze strony... lekarzy. Poznajcie wstrząsającą historię Kasi.
Mały Staś jako pierwszy w Nowym Roku przyszedł na świat w szpitalu w Jarocinie. Ojciec nie mógł niestety uczestniczyć w porodzie ani zobaczyć synka z powodu zakazu odwiedzin. Zdjęcia z nowonarodzonym chłopczykiem pozwolono jednak zrobić staroście i jej zastępczyni. Oburzona rodzina złożyła skargę.
W 2011 roku Pani Monika musiała urodzić siłami natury sześciokilogramowego noworodka. Według specjalistów, na których powołuje się kobieta, na skutek skomplikowanego porodu dziecko jest niepełnosprawne. Rodzina stara się obecnie o odszkodowanie i rentę. O swojej historii Pani Monika powiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Jak wyglądał poród?
Adam Domanasiewicz, wybitny lekarz, specjalista w dziedzinie replantacji i transplantacji ręki został zwolniony, ponieważ postawiono mu zarzuty o naruszenie nietykalności osobistej pacjenta. Chory podobno był agresywny. Czy lekarz zachował się nieprofesjonalnie? Zapytaliśmy o to naszych ekspertów. Studio Dzień Dobry TVN odwiedzili: Zbigniew Kowalski, Uniwersytet Medyczny w Warszawie, ekspert ds. relacji między lekarzem a pacjentem oraz prof. dr hab. med. Marian Zembala, Dyrektor Naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca, Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii i Transplantologii SUM, kardiochirurg, transplantolog, od 2015 Minister Zdrowia, poseł. Jak wobec tego powinny wyglądać relacje na linii lekarz-pacjent? W jaki sposób powinien rozmawiać z pacjentem?