Piotr Gryglas

  Piotr Gryglas

  Ci, którzy chcieli sprawdzić poziom cholesterolu i cukru we krwi, a także zbadać swoje serce mogli przyjść w trakcie programu do naszej kawiarenki na rogu Marszałkowskiej i Hożej. Tu dr Piotr Gryglas wraz z lekarzem i pielęgniarką z Wojskowego Instytutu Medycznego radzili, jak zadbać o serce.

  Czym różni się zły cholesterol od dobrego? Jak skutecznie obniżyć cholesterol? Jakie produkty trzeba usunąć z diety? Jak leczyć hipercholesterolemię? Gościem Dzień Dobry TVN był internista dr Piotra Gryglas.

  Doktor Piotr Gryglas i Katarzyna Sabiłło z Fundacji Lege Pharmaciae o tym, jak nowe listy leków refundowanych i zasady wpłynęły na pracę lekarzy i farmaceutów. Podpowiadają w Dzień Dobry TVN, jak odczytywać nowe recepty, na co powinni zwracać uwagę pacjenci, by nie byli zmuszeni do ponownej wizyty w gabinecie lekarskim.

  Co może być przyczyną pojawiania się delikatnych wąsów u kobiet? Czy stoi za tym zaburzona równowaga hormonalna? Jakie kroki podjąć po wykryciu w organizmie wirusa HPV, powodującego raka szyjki macicy? Czy wirus jest zaraźliwy?

  Tym razem doktor Piotr Gryglas radzi w Dzień Dobry TVN, co zrobić, gdy kobieta w ciąży zachoruje na ospę oraz, gdy dziecko ma wysoki poziom żelaza. Czym może grozić przechodzenie ospy w czasie ciąży? Czy wysoki poziom żelaza u dziecka może być niebezpieczny dla zdrowia?

  Co zrobić, gdy dziecku wypadają włosy? Jak poradzić sobie z atopowym zapaleniem skóry? O poradę poprosiliśmy internistę Piotra Gryglasa, eksperta Dzień Dobry TVN.

  Masz problemy ze zdrowiem? Ostatnio zauważyłeś niepokojące objawy i nie wiesz, co począć? Napisz do nas, a my zapytamy o to na antenie doktora Piotra Gryglasa. Dziś w Dzień Dobry TVN omawialiśmy problem dziecięcej żółtaczki, atopowego zapalenia skóry oraz nadwagi spowodowanej niedoczynnością tarczycą.

  Każdego roku na tę chorobę zapada około 100 milionów ludzi. Czy da się przed grypą uchronić? Czy warto szczepić się przeciwko grypie? Kiedy należy to zrobić? Jak się leczyć, gdy jednak grypa nas dopadnie? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN internistę Piotra Gryglasa.