Zima zbliża się wielkimi krokami, czas więc dokładnie sprawdzić stan naszych opon. Jak zaoszczędzić pieniądze przy ich zakupie i przechowywaniu?
Nie każdy kierowca będzie z nich zadowolony, ale mają liczne plusy.
Bartek Dajnowski w kolejnym materiale z cyklu "Miejska dżungla" sprawdził skłonności kierowców do pomocy w zmienianiu koła. Czy przejezdni chętniej w tej sprawie udzielali pomocy kobiecie, czy mężczyźnie? Czy na drodze płeć ma znaczenie? Zobaczcie wideo.
Muszą spełnić bardzo dużo zadań.
Oznaczenia opon samochodowych wskażą nam, czy guma będzie rozmiarem pasować do naszego auta. Dzięki nim dowiemy się również, z jaką prędkością możemy jeździć na oponach oraz kiedy i przez kogo zostały wyprodukowane.
Sprawdź, ile i kiedy zapłacisz.
Niewątpliwą zaletą zakupu opon bieżnikowanych jest ich cena – znacznie niższa w porównaniu do opon produkowanych fabrycznie. Mogą być one nawet o połowę tańsze. Należy jednak pamiętać, że cena nie jest jedynym wyznacznikiem. Nie warto kupować więc opon bieżnikowanych po bardzo atrakcyjnej cenie, w mało znanym warsztacie. W takim przypadku ryzyko wadliwie działającego ogumienia jest bardzo duże.
Każdy model samochodu to inny rozmiar opon. Mało tego – w ramach każdego pojazdu można zastosować inne rodzaje czy rozmiary opon. Oczywiście pracownicy warsztatów mechanicznych czy wulkanizacyjnych bez najmniejszego problemu rozpoznają rozmiar opon w naszym pojeździe.
Już prawie połowa listopada, a temperatura w ciągu dnia nie chce spaść poniżej zera. Dlatego większość z nas nie zastawia się, czy zima będzie sroga, ale czy w ogóle zawita do Polski. Zmieniać opony na zimowe, czy nie? Kupować narty, czy sobie odpuścić w tym roku? W Dzień Dobry TVN gościliśmy prezentera pogody Tomasza Zubilewicza.