W ciągu dnia eksploatujemy wiele różnych przedmiotów, wymagających użycia prądu. A rachunki za nie w ostatnim, inflacyjnym roku, znacznie wzrosły. Które urządzenia zużywają najmniej prądu? Co zrobić, by zmniejszyć opłaty za zużywaną każdego dnia energię elektryczną?
Wyjaśnia Urząd Regulacji Energetyki.
URE opublikowało informację, ile wyniesie opłata mocowa dla gospodarstw domowych w 2023 roku. Sprawdź, co warto wiedzieć.
Ogrzewasz dom przy użyciu energii elektrycznej lub pompy ciepła? Wkrótce możesz liczyć na dofinansowanie. Sprawdź więcej.
W związku z wprowadzeniem nowej tarczy, osoby, które nie przekroczą pułapu 2 tysięcy kWh bądź 2,6 kWh zużycia, będą mogły spodziewać się niższej stawki za prąd. Jak w takim razie sprawdzić, jakie jest zużycie naszego gospodarstwa domowego? Sprawdź.
Oszuści po raz kolejny podszywają się pod PGE i wysyłają fałszywe SMS-y z informacją o rzekomym planowanym odłączeniu energii elektrycznej w przypadku nieuregulowania należności. Jak się przed nimi bronić? Co zrobić, gdy klikniemy w szkodliwy link? O tym porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z insp. Mariuszem Ciarką.
Od piątku 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z rozliczaniem energii pozyskiwanej z fotowoltaiki. Nowe zasady będą mniej opłacalne i wiele osób mogą zniechęcić. Na czym dokładnie polegają i kogo dotyczą?
Ile prądu pobierają poszczególne sprzęty w domu i ile pieniędzy znika nam przez to z portfela?
Czarny scenariusz może się ziścić.
Ceny prądu stale rosną, dlatego warto zastanowić się, co można zrobić, by ograniczyć jego zużycie, a tym samym obniżyć rachunki i oszczędzić nieco pieniędzy w skali roku. Nasze domy przepełnione są urządzeniami elektrycznymi - które z nich pobierają najwięcej energii?
W związku z rosnącym ubóstwem energetycznym rząd planuje dopłaty dla gospodarstw domowych. Taką pomocą ma być objęta co piąta rodzina. Na czym polega ubóstwo energetyczne? Kogo dotyka i kto może spodziewać się pomocy finansowej?
W Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej podane zostały ceny prądu na najbliższe lata. Wzrost jest na tyle duży, że samorządowcy muszą po raz kolejny przeliczyć cały budżet. Miało być taniej, jednak inflacja i pandemia sprawiły, że ceny stale rosną.
Ekspert zdradził które domowe sprzęty pochłaniają najwięcej prądu.
Zbliża się nowy rok, a wraz z nim nowe ceny. Jedne produkty i usługi podrożeją, na innych będziemy mogli nieco zaoszczędzić. Czego możemy się spodziewać?
Zbliżający się rok 2021 przyniesie podwyżki cen prądu. Prezes URE zatwierdził taryfy trzem z czterech sprzedawców. Więcej zapłacą gospodarstwa domowe korzystające z usług Enei, PGE Obrót oraz Taurona. Sprawdź, o ile wzrosną rachunki.
Rachunki za prąd dla odbiorców indywidualnych będą wyższe. Chodzi o nową opłatę, która od nowego roku ma pokrywać koszty funkcjonowania rynku mocy w Polsce. Ile wyniesie podwyżka? Stawki opłaty mocowej ogłosił prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE).
Od 1 stycznia opłaty za wodę i prąd wzrosną od 5 do 20 procent. Wynika to z nowej polityki UE, która w trosce o zasoby wody będzie pozyskiwać pieniądze z naszych portfeli. O ile faktycznie będą droższe rachunki? Gościem Dzień Dobry TVN był prowadzący „Biznes i Świat” Paweł Blajer.