Norwegia

  Norwegia

  Już wkrótce Sylwię Juszczak-Arnesen pozna cała Norwegia, aktorka zagra tam jedną z głównych ról w serialu "Alle sammen sammen". Dlaczego zdecydowała się dojeżdżać na plan serialu ... z Polski? Czy ma czas na grę w polskich produkcjach?

  Co Andrzej Polan odkrył na norweskiej wyspie skarbów? Co pysznego można złowić w Morzu Północnym? Jak ogołocono miejscową chłodnię? Jak wygląda rajski ogród w Norwegii?

  Jak wygląda dzieciństwo w Oslo? Czy brak czułości to częste zjawisko w norweskich rodzinach? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu Ofelii Grzelińskiej "Rodzina dookoła świata". Jaki jest norweski styl wychowania? Dlaczego boją się dotykać własne dzieci?

  Andrzej Polan i Piotr Kucharski wyruszyli w Morze Północne, żeby zobaczyć ukryte między fiordami farmy łososi. Norwegia jest największym eksporterem tych ryb. Ich mięso jest cenione za delikatny smak i urodzaj składników odżywczych.

  Tym razem Jakub Porada udał się do Oslo. Norwegia jest krajem w którym, wedle jednego z raportów i deklaracji ONZ, panują wzorowe kontakty miedzyludzkie. Czy tak jest naprawdę? Postanowiliśmy to zbadać.

  Czy to prawda, że Norwegowie są chłodni, czy jedynie dyskretni i mimo, że nie okazują publicznie namiętności, pod ciepłymi swetrami noszą seksowne koronki? Zobaczcie norwesko-polską miłość Siren i Mariusza w kolejnym odcinku cyklu "Miłość dookoła świata".

  Norwegia to kraj, w którym 265 dni w roku pada deszcz, to jednak nie przeszkadza norweskim rodzicom dbać o to, by dziecko zawsze przebywało na świeżym powietrzu. Jak Norwegowie hartują swoje dzieci? Dlaczego norweskie mamy unikają podawania dzieciom antybiotyków? Ofelia Grzelińska, autorka cyklu „Mama dookoła świata” w Dzień Dobry TVN, przybliża codzienność norweskiej rodziny.

  Autorka cyklu "Mama dookoła świata" Ofelia Grzelińska spotkała się przy świątecznej choince z mamami z różnych stron świata: z Japonii, Uzbekistanu, Indii, Norwegii, Rosji, Indonezji i Kongo. Rozmawiały o świętach. Co jest ważne w Japonii? Dlaczego w Uzbekistanie nie obchodzi się świąt Bożego Narodzenia? W Rosji najważniejszy jest Nowy Rok.