Jeden z chłopców jest ofiarą wypadku, u drugiego problemy pojawiły się operacji usunięcia migdałków.
"Jak usuwał ósemkę, to miał więcej dolegliwości".
Jakie są najczęstsze przyczyny?
"To jest tragiczna choroba".
W szpitalu w Puszczykowie odbyła się przełomowa operacja usuwania glejaka z wykorzystaniem kwasu ALA i promieniowania ultrafioletowego. Zabieg został przeprowadzany w ciemności. Pacjentem, który go przeszedł jest 60-letni Ryszard Szczyrba.
Włoski neurochirurg Sergio Canavero twierdzi, że znalazł metodę zespolenia przeciętego rdzenia kręgowego i niebawem - wraz z zespołem z Chin - podejmie się operacji przeszczepu głowy. Skąd wzięło się to marzenie? Kto będzie pacjentem? Jaki cel przyświeca lekarzowi? Czy jeśli pacjent umrze, lekarz przyzna się do porażki? Jak do tej operacji podchodzi środowisko medyczne? Z Sergio Canavero spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Zdaniem prof. Canavero przeszczep głowy mógłby być metodą przedłużania życia. Jeśli operacja zakończyła się sukcesem, to czy - według Was - stać by było na nią wszystkich, czy tylko najbogatszych, którzy swoje głowy przeszczepialiby na ciała dawców?
Sąd nakazał przywrócenie do pracy dr. Marka Bachańskiego, który w Centrum Zdrowia Dziecka w leczeniu swoich pacjentów stosował medyczną marihuanę. Czy neurochirurg będzie nadal stosował taką terapię? W studiu gościliśmy Annę Kalitę, dziennikarkę programu „Uwaga! TVN”, która towarzyszyła doktorowi w pierwszych dniach pracy po powrocie. Cały reportaż już dziś o 19.50 w programie "Uwaga! TVN". Zapraszamy!
Małgorzata Kępińska jest wiecznie głodna, choć je niemal bez przerwy. Wszystko przez to, że w czasie operacji wycięcia guza mózgu uszkodzona została część odpowiedzialna za uczucie sytości. Operację, która pozwoli jej wrócić do normalnego życia, przeprowadzi prof. Marek Harat, neurochirurg, Wojskowy Szpital Klinicznego w Bydgoszczy. Jak będzie przebiegać ten zabieg i późniejsza rehabilitacja pacjentki? Dlaczego NFZ nie sfinansuje leczenia?
Marysia Gaj to utalentowana nastolatka ze wsi Dziewkowice, która postanowiła zdobyć stypendium elitarnego Princeton University. W przyszłości chciałaby zostać neurochirurgiem. Co spowodowało, że nastolatka, która pasjonowała się naukami humanistycznymi, zmieniła swoje zainteresowania? Kto ją inspiruje do działania? O to zapytaliśmy mamę Marysi Beatę Gaj, która przyjechała do nas z córkami: Gabrysią i Asią.
Dwie elektrody wprowadzone do mózgu niwelują patologiczną agresję, czyli polska rewolucja w medycynie na światową skalę! Jako pierwsi w kraju przeprowadzili tę operację bygdoscy neurochirurdzy.