"W doskonały sposób uzyskano obraz całego kośćca i wszystkich tkanek".
Przez kilkadziesiąt lat Muzeum Narodowe w Warszawie myślało, że jest w posiadaniu mumii kapłana, jednak okazało się, że to ciężarna kobieta. To odkrycie na skalę światową, o którym mówi cały świat - kilka dni temu donosiło już o tym BBC i "New York Times". Co wiadomo o tym eksponacie?
Pierwsza odkryta egipska mumia młodej ciężarnej kobiety znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Długo sądzono, że pod zwojami bandaży kryje się kapłan. Dlaczego podczas mumifikacji pozostawiono płód w ciele matki?
Nowe odkrycie w Egipcie. Odnaleziono 59 drewnianych sarkofagów. Archeolodzy otworzyli jeden z nich. Nagranie z wydarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych.
Warsaw Mummy Project zakłada kompleksowe przebadanie czterdziestu dwóch egipskich mumii z Muzeum Narodowego w Warszawie m.in. z wykorzystaniem tomografu komputerowego, badań daktyloskopijnych i DNA. Przyglądał się temu dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan. Podczas wizyty w muzeum i szpitalu dowiedział się, czemu mają służyć te badania i jakie znaczenie mumie egipskie mają one dla medycyny.