Mazury

  Mazury

  Jakiś czas temu Piotr Galiński przeprowadził się na Mazury. Odwiedziła go tam reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Chciała sprawdzić, jak wygląda jego życie na wsi. Czy zajmuje się jeszcze tańcem? Tęskni za show-biznesem? Zobaczcie, jak wygląda sanatorium, które Piotr urządził dla swoich kur :)

  Od niedawna na Mazurach stacjonują amerykańscy żołnierze. Jak zostali przyjęci przez mieszkańców Orzysza? Jak im się podobają okolice miasta? Zapytaliśmy również Orzyszan, jak zmieniło się ich miasto po przybyciu Amerykanów.

  Anna Kalczyńska-Maciejowska wzięła udział w Maratonie Mazury, który po raz 6. odbył się w Gałkowie. Niestety z powodu złamanej ręki nie mogła wziąć udziału w biegu szlakiem Krutyni, ale zapewnia, że w przyszłym roku to zrobi. O maratonie, z jego organizatorką Karoliną Ferenstein-Kraśko, rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Czy Piotrowi Kraśko udało się dobiec do mety? Jakie ma rady dla biegaczy? Jak o swoją formę dba Kinga Rusin, która też wzięła udział w imprezie w Gałkowie?

  Na portalach plotkarskich pojawiły się doniesienia, że Piotr Kraśko przeprowadził się z Mazur do Warszawy. Czy prezenter Dzień Dobry TVN faktycznie mieszkał na stałe w krainie tysiąca jezior? Sprawę postanowiła wyjaśnić Agnieszka Jastrzębska.

  Mira - dziewięcioletnia córka Wojciecha Majchrzaka jest typem sportowca, lubi wyzwania i niespodziewane wypady z tatą. Tym razem wybrali się na Mazury. Odwiedzili Mazurolandię w Parczu i wieś Galiny. Czy znaleźli tam coś ciekawego dla dzieci w wieku Miry? Co nie podobało się dziewczynce? Ile kosztował wyjazd, a ile poszczególne atrakcje?

  Tym razem prezenter pogody Bartek Jędrzejak wybrał się nad jezioro Boczne, które jest częścią szlaku żeglugowego Wielkich Jezior Mazurskich. Co tam robił? Jakie ma informacje dla osób, które nie mogą doczekać się najbliższego weekendu? Jakie miasta łączy jezioro?

  Łukasz Radwan ruszył tropem wampirów i wilkołaków... trafił na Mazury gdzie 300 lat temu żył pastor Jerzy Andrzej Helwing, który interesował się wierzeniami ludowymi opisywał pojawiające się w nich upiorne istoty. O tym, co łączy mazurskiego pastora z legendarnym łowcą wampirów Abrahamem Van Helsingiem, rozmawialiśmy z Adamem Węgłowskim, autorem książki o zapomnianych polskich tropach w popkulturze.

  Jakub Porada zabrał nas tym razem na polski biegun zimna. Określa się tak Mazury Garbate, które słyną nie tylko z mroźnego powietrza, ale również z najczystszego. Jak tam można dojechać? Ile czasu trwa podróż? Dlaczego chciał nam pokazać wieś Ściborki? Co tam robił? Czym się poruszał po okolicach? Jak mu się spało na dworze w temperaturze poniżej zera?

  Tym razem Mikołaj Rey w poszukiwaniu nowych smaków udał się na Mazury do rancza Rusłana i Sylwii. Tam tworzą najsmaczniejsze owcze sery w Polsce jeśli nie na świecie. Kiedy Rusłan tworzy ser włącza fugi Bacha... Czy to dlatego mają taki wyjątkowy smak i zapach?

  Spływ kajakowy mazurską rzeką przyciągnął rekordową liczbę śmiałków. Zobaczcie, jak sobie radzili.

  Na Mazurach, w Puszczy Piskiej, za dwa tygodnie odbędzie się najbardziej oczekiwany ślub tego roku - ślub Michała Wiśniewskiego i Dominiki Tajner, z którymi spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. - Pierwszy raz mam okazję w życiu, i ostatni, zaprosić tak naprawdę wszystkich przyjaciół. To jest miłość mojego życia - mówił o Dominice Michał Wiśniewski. Na ślub zaproszono 420 gości. Wesele odbędzie się pod namiotem z widokiem na jezioro. Jakie będzie weselene menu? Dużo, dużo ryb - zdradza Dominika Tajner. Będzie też prosie, przygotowane według starego mazurskiego przepisu. Tort dla młodej pary przygotuje Marta Grycan. Czym pojadą do ślubu? Czy zaplanowali już podróż poślubną?

  Joanna Jabłczyńska dostała się za kulisy tunezyjskiej telewizji. Jak wygląda hierarchia zawodowa w tamtejszej telewizji i, kto tam tak naprawdę rządzi? Joasia zobaczyła także, jak "robi się" telewizję informacyjną.

  Jeżeli nie masz pomysłu, gdzie wybrać się na ferie, polecamy Mazury. Tam spotkaliśmy się z Norbim, który zdradził nam, że na Warmii i Mazurach jest aż jedenaście stoków. Przyznał jednak, że ferie spędzi z córką w Warszawie.