marzenia

  marzenia

  Podczas spaceru Patrycja Olsza i jej dziewięcioletnia córka Kamila znalazły baloniki z przyczepionym listem. List zawierał prośbę o świąteczne prezenty, skierowany był do Pana Jezuska, a napisała go czteroletnia Aniczka z Czech. Jakie marzenia miała mała Czeszka? Kto pomaga Pani Patrycji i Kamili zorganizować paczkę dla Aniczki? Czy można przyłączyć się do zbiórki na prezent? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Cierpiący na achondroplazję 15-letni Kuba Chęciński chciałby zostać dziennikarzem i występować między innymi w telewizji śniadaniowej. Swoim marzeniem postanowił podzielić się z Marcinem Mellerem. Napisał więc wiadomość do naszego prowadzącego. Dotarliśmy do nastolatka, by choć trochę spełnić jego marzenie. Jak sobie poradził z zadaniem, które dla niego przygotowaliśmy?

  Dla polskiej zawodniczki Joanny Jędrzejczyk wakacje były bardzo pracowite. - Bardzo się cieszę, że wróciłam właśnie na tę zwycięską ścieżkę i czekam na walkę o tytuł - zdradziła dziennikarce Agnieszce Jastrzębskiej w studiu Dzień Dobry TVN. Kiedy zawalczy o mistrzowski tytuł? Jak często odwiedza rodzinny dom? Czy udało się jej zrealizować wakacyjne plany? W jakim kraju Joanna Jędrzejczyk nigdy jeszcze nie była? I kto, zdaniem Agnieszki Jastrzębskiej, jest ojcem roku?

  Dzieci z Domu Dziecka nr 7 w Łodzi marzą, aby na rolkach przemierzyć ulice Barcelony. Skąd wziął się ten pomysł? Co dzieci chciałyby zobaczyć w stolicy Katalonii? Ile potrzebują pieniędzy na tę podróż? W Dzień Dobry TVN gościliśmy młodych rolkarzy i ich wychowawców: Artura Bryńskiego i Wiolettę Kawczyńską.

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Mariolę Mirek, managera ds. komunikacji P&G oraz dr Aleksandrę Piotrowską, psychologa dziecięcego. Akcja Ubrania od serca to wspólny projekt marki Vizir i Towarzystwa Nasz Dom. W ramach tej kampanii fundowane są vouchery na zakup ubrań dla dzieci z domów dziecka. Ważne w tej akcji jest, że to dzieci dokonują wyboru, co chcą kupić za otrzymane pieniądze. Zobaczcie o czym marzą dzieci z domów dziecka.

  Wiele dzieciaków chciałoby zrobić karierę w przemyśle muzycznym. Na pewno marzyła o tym Iwona Węgrowska, która już jako 5-latka organizowała swoje koncerty. A jak było w przypadku Dawida Kwiatkowskiego, Antka Królikowskiego, Natalii Nykiel, Julii Wieniawy i Wojtka Łozowskiego? Zapytała ich o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Franek to poruszający się na wózku chłopiec, który towarzyszył swojemu koledze Robertowi Lewandowskiemu podczas wyjścia na mecz z Czarnogórą. Od tego momentu niemal każdy chce się z Frankiem zakolegować. Jak doszło do spotkania chłopca z kapitanem reprezentacji Polski? Jak Franio je wspomina? Czy jest już zmęczony tak dużym zainteresowaniem? Okazuje się, że Franek jest mistrzem w pewnej dziedzinie. Jakiej? Do chłopca wybrał się reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger, który też chciał zostać kolegą Frania.

  Jędrzej urodził się z wrodzoną amputacją obu rąk i obu nóg. Jak twierdzi jego tata, nigdy nie miał z tego powodu taryfy ulgowej. Dzięki temu dziś jest całkowicie samodzielny. Zrobił prawo jazdy, jeździ konno i za chwilę opuszcza rodzinne miasto, by studiować w Warszawie. W cyklu Zielone Drzwi Anna Maruszeczko gościła go wraz z dziewczyną Sandrą Widłą.

  Zosia Mulawa chciała, aby po półtorarocznej żałobie jej mama wróciła do kolorowych ubrań. Pragnienie dziewczynki pomógł spełnić prowadzący program Drzewo marzeń Mateusz Gessler. Zosię, jej mamę i Mateusza gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Wspominali odcinek, w którym dziewczyny były bohaterkami. Czy Zosia ma jeszcze inne marzenia? Czy mama dziewczynki po nagraniu programu rzeczywiście zmieniła swoją garderobę i ubiera się kolorowo?

  "Bez pomocy innych ludzi nie damy sobie rady" - powiedział w Dzień Dobry TVN Mateusz Gessler. Właśnie o wzajemnej pomocy i wsparciu jest jego nowy program Drzewo Marzeń. Na czym dokładnie polega? Z jakimi historiami zetknął się podczas rozmów z dziećmi, które są szczere aż do bólu? Program oparty o dobro, pełen pięknych historii łez, radości i marzeń już dziś o 18:00.

  Być jak Robert Lewandowski to marzenie każdego dziecka grającego w piłkę nożną. Ale jak tego dokonać? Najlepiej zapytać o to samego Lewandowskiego. Taką wyjątkową okazję mieli mali zwycięzcy turnieju Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku. W nagrodę za triumf dzieci spotkały się z kadrowiczami trenera Nawałki i mogły zapytać o co tylko chciały. Jak przebiegło to spotkanie? Zobaczcie, jakie inne atrakcje przewidziano dla dzieci.

  Miss Polonia Izabella Krzan zdradziła dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu swoją słodką tajemnicę: dziewczyna marzy o pracy dla telewizji. W jakim programie się widzi? Czy poczyniła już jakieś kroki w kierunku spełnienia marzenia?

  Marcin Meller chciał zostać oceanografem, ale był za słaby z przedmiotów ścisłych. Kim w dzieciństwie chcieli zostać: Maria Konarowska, Kamil Nosel i Kuba Przygoński? Czy ich marzenia pokryły się z tym, czym zajmują się dziś? Jaką drogę przeszli, żeby zrealizować swoje marzenia? Kto ich wspierał? Jak patrzą z perspektywy czasu na swoje dziecięce marzenia? Zobaczcie.

  Robert Kupisz zaprezentował swoją nową kolekcję. Nazwał ją "Krywań", czyli tak, jak nazwa się szczyt w Tatrach. Dlatego dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki postanowił zapytać gwiazdy, które przybyły na pokaz o szczyty ich marzeń. O czym marzą: Roma Gąsiorowska, Michał Żurawski, Marcin Tyszka, Bogna Sworowska, Piotr Rubik, Monika Olejnik, Joanna Przetakiewicz i Grażyna Wolszczak?

  Według ostatnich badań ponad połowa Polaków marzy o podróżach. O komentarz do tych wyników poprosiliśmy podróżnika Tomasza Michniewicza, aktorkę Monikę Mariotti i dziennikarkę Agnieszkę Woźniak-Starak. Gości Dzień Dobry TVN zapytaliśmy również, czy według nich można podróżować za nieduże pieniądze, gdzie byli i jakie kraje chcieliby jeszcze zobaczyć.

  Chłopcy marzą o tym, aby zostać strażakiem lub policjantem, a dziewczynki - aktorką lub piosenkarką. A o jakim zawodzie marzyli w dzieciństwie: Borys Szyc, Maryla Rodowicz, Sławek Uniatowski i Ciocia Liestyle. Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Pan Waldemar Miszturka o lataniu marzył od dziecka. Ze względu na dawną sytuację polityczną nie mógł uzyskać licencji pilota w Polsce. Ukończył szkoły lotnicze w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Jest pierwszym Polakiem, który samolotem jednosilnikowym obleciał cały świat. O czym obecnie marzy Pan Waldemar? I czy syn kontynuuje jego pasję?

  Podobno gentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Ale co tam! W przypadku takiej kumulacji w lotku można nie tylko pogadać, ale i pomarzyć. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer poszedł "w miasto", aby zapytać, co Polacy chcieliby nabyć, gdyby skapnęło im 60 mln zł. Spotkał też na swojej drodze panią, która wyglądała jak 60 mln (co tam złotych!) dolarów :)

  Wrocławianka Marta Robak wiele razy zdobywała tytuł Mistrzyni Polski, trzy razy - Mistrzyni Europy, a niedawno została najlepszą fryzjerką artystyczną na świecie. Powiedziała nam o swojej pracy, rodzinie i marzeniach. Zobaczcie, jak długo trzeba czekać na wizytę u Pani Marty.

  W sobotę w Dzień dobry TVN: Aleksander Doba o nowej, samotnej wyprawie kajakiem z Ameryki do Europy. Oprócz tego: podobno maluje obrazy i układa budowle z klocków - czego jeszcze nie wiemy o Wojciechu Mecwaldowskim? Dowiemy się na czacie! A także Rafał Maślak spełnia marzenie "młodego, gniewnego" i bardzo zdolnego Patryka. Bądźcie z nami o 8.00. Zapraszają: Kinga Rusin i Piotr Kraśko.

  Gość Zielonych Drzwi Ewa Kieryk w wieku szesnastu lat uległa wypadkowi, w wyniku którego straciła obie nogi. To był dla niej ogromny dramat, ale postanowiła zamknąć ten rozdział w swoim życiu i skoncentrować się na spełnianiu swoich marzeń. I właśnie o tym nowym etapie opowiedziała Annie Maruszeczko. Ewa do studia przyszła wraz ze swoją mamą Agatą.

  MocArty to nagrody RMF Classic, które przyznawane są artystom realizującym swoje pasje. Na galę wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, by zapytać ludzi sukcesu, o czym marzą. Odpowiedzi udzielili jej: wiceprezes RMF Classic Ewa Miszczak, dziennikarze: Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik, projektant mody Robert Kupisz oraz aktorzy: Janusz Gajos i Tomasz Kot.

  Zwycięzca ostatniej edycji Top Model Radek Pestka marzył o karierze projektanta mody. O to, czy nadal ma takie plany zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Michał Drozd marzył o zagraniu na jednej scenie z zespołem U2. Pomysłem zaraził swojego kolegę Filipa Paprockiego. Przy pierwszej nadarzającej się okazji pojechali na koncert U2, aby spełnić swoje marzenie. I udało im się! Kiedy zespół zaczął grać Angel of Harlem, Bono zaprosił chłopaków na scenę. Zobaczcie, co zrobili, by przyciągnąć uwagę wokalisty U2 i jak im poszło na scenie.

  Dominik Olechowski wygrał szóstą edycję You Can Dance. Po programie wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Był tam dwa lata. Po powrocie do Polski dostał się do teatru. Prowadzi też zajęcia taneczne. W Dzień Dobry TVN powiedział o tym, jak realizuje swoje marzenia.

  Tomek Manowski w domu dziecka przebywał 15 lat. Już od najmłodszych lat lubił rysować. Dzięki temu mógł na chwilę oderwać się myślami od otaczającej go rzeczywistości. Po przeprowadzce do Warszawy nauczył się animacji, ale to mu nie wystarczyło. Chciał projektować ubrania. I udało mu się spełnić to marzenie. Zobaczcie wyniki jego pracy. Trzymamy za Tomka kciuki.

  W filmie "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii" aktor gra czarny charakter. Czy Hugh lubi grać dla dzieci? Czy jest coś, czego im zazdrości? I jaka jest tajemnica jego młodości? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Charlotte Le Bon gra jedną z głównych ról w "The Walk". Jej filmowy partner Philippe Petit, marzy, by przejść po linie między wieżami World Trade Center. Czy powinniśmy wspierać naszych bliskich w projektach, które według nas są zbyt niebezpieczne i wydają się nie do zrealizowania? Z aktorką o marzeniach rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Gościem Dzień Dobry TVN był Łukasz Pietraszkiewicz. Polak kilkanaście lat temu wyjechał do Londynu do pracy na zmywak. Tam skończył studia i został wykładowcą języka angielskiego. Obecnie Łukasz jest finalistą brytyjskiej edycji programu „Top Model”. Dlaczego zgłosił się do programu? Kto go do tego namówił? I jak zmieniło się jego życie?