Lekarz odmówił pacjentce mammografii mimo jej próśb. Niedługo później usłyszała tragiczną diagnozę
Philecia La'Bounty w 2018 roku wyczuła w lewej piersi guz. 29-latka udała się do lekarza, by sprawdzić, co jej dolega. Specjaliści dwukrotnie odmówili jej wykonania mammografii ze względu na jej wiek.
Anna Korcz zrobiła sobie świąteczny prezent. "Boje się nieoczekiwanej diagnozy, boje się bólu i rozstania z bliskimi!"
Aktorka pochwaliła się w sieci świątecznym prezentem od siebie dla siebie. Jak przyznała, każdego roku obowiązkowym punktem na jej liście są badania kontrolne. Do tego samego Korcz zachęca także wszystkich fanów i obserwatorów. "Tylko regularne badania dają szanse na szybkie wykrycie niepożądanych nieprawidłowości!!!" - podkreśla gwiazda.
Jak wykryć zmiany w piersiach? Mammografia, USG i samodzielne badanie piersi
Mammografia i USG piersi to najskuteczniejsze metody badania piersi, pozwalające na wczesne wykrycie pierwszych objawów choroby nowotworowej. Niektóre zmiany w piersiach, takie jak guzki, można również wykryć poprzez samodzielne badanie piersi.
USG piersi. Nie zwlekaj i zapisz się na badanie już dziś!
W Instytucie Onkologii w Warszawie dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z radiologiem dr Ewą Gorczycą-Wiśniewską, z którą porozmawiała o profilaktycznym badaniu piersi. Czym różni się badanie ultrasonograficzne od mammografii? W jakich przypadkach należy wykonać badanie rezonansu magnetycznego? W którym dniu cyklu powinno się wykonać badanie USG piersi?
Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie i z nadwagą, jednak guz może pojawić się u każdej z nas. Poza regularnym badaniem się w domu należy również regularnie wykonywać badanie mammograficzne. Szybko wykryta choroba to większa szansa na przeżycie. Na czym polega badanie mammografem i kto powinien je wykonywać? A co z badaniem piersi w domu? W Dzień Dobry Wakacje o profilaktyce dotyczącej raka piersi mówiła dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld - ordynator Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej.
Dr Mariusz Wachulski jest Kierownikiem Medycznym Zespołu Domowego Leczenia Respiratorem Zespołu Opieki Domowej Sue Ryder w Bydgoszczy. Jednym jego z pierwszych pacjentów jest Szymon Bończak. Ile osób w Polsce jest objętych wentylacją domową? W studiu Dzień Dobry TVN Anna Maruszeczko z Fundacji TVN „Nie jesteś sam” gościła dr. Mariusza Wachulskiego.