leczenie przeziębienia

    leczenie przeziębienia

    Sposób na przeziębienie - każdy ma swój. Niezależnie jednak od tego, czy wolicie herbatę z imbirem, czy miód z mlekiem i czosnkiem, warto leczenie przeziębienia zacząć właśnie od domowych sposobów. Dlaczego? Bo dzięki naturalnym sposobom na przeziębienie omijamy nie tylko kolejki u lekarza, lecz także chemię, której w tabletkach i antybiotykach nie brakuje.

    Sezon jesienno-zimowy to szczególny czas, w którym nietrudno o przeziębienie. Kiedy pogoda za oknami przyczynia się do spadku nastroju oraz obniżenia odporności organizmu, większość z nas zaopatruje domową apteczkę w niezbędne medykamenty. Leki to jednak niejedyne remedium na katar i kaszel, istnieją także naturalne metody walki z infekcją. Wśród nich wyróżnia się kąpiel parowa głowy. Na czym dokładnie polega ten zabieg?

    W okresie jesienno-zimowym z powodu zmiennej temperatury często nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego ubrania. Tym samym narażamy się na przegrzanie lub wyziębienie, a to sprzyja przeziębieniu, anginie i grypie. Gość Dzień Dobry TVN dr Paweł Grzesiowski wytłumaczył, na czym polega różnica między przeziębieniem a grypą. Jak leczyć przeziębienie, a jak grypę? Czym grozi nieleczona grypa?