Krystyna Pawłowicz kontra Demi Moore. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego postanowiła porównać swoje zdjęcie sprzed lat do fotografii słynnej amerykańskiej aktorki. Jak zareagowali internauci?
Polscy politycy nie przebierają ostatnio w słowach. Posługują się językiem wulgarnym, który nie jest językiem dialogu. Politykom brakuje słownictwa czy argumentów? Gdzie leży granica wulgaryzowania języka polityki? Na ile politycy mogą sobie pozwolić w czasie debaty politycznej? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN medioznawcę prof. Wiesława Godzica.
Polityka w Polsce potrafi podzielić nawet rodziny. Filip Chajzer postanowił sprawdzić jak bardzo! Czy posłanka Krystyna Pawłowicz ma siostrę, która popiera KOD, jak z bratem dogaduje się Stefan Niesiołowski i, czy wiceminister spraw wewnętrznych, Jarosław Zieliński, ma opozycję w rodzinie? Przy okazji dowiedział się, którego polityka nie chcieli by mieć w rodzinie Polacy? O tym czy z rodziną rzeczywiście najlepiej wychodzi się na zdjęciach powiedzieli nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Anna, Tomasz i Krzysztof Skórzyńscy oraz Julia i Natalia Pietrucha.
Po wyborach parlamentarnych w sejmie pojawiły się nowe osoby. Wśród nich jest najmłodszy poseł tej kadencji Łukasz Rzepecki z Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszego dnia w sejmie towarzyszył mu Mateusz Hładki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN sprawdził wiedzę młodego polityka z zakresu historii Polski. Czy Pan Łukasz znał odpowiedzi na wszystkie pytania? Jak poseł zareagował na anonimowe komentarze internautów, które dotyczyły jego wieku? Czy według jego partyjnej koleżanki Krystyny Pawłowicz 23 lata to dobry wiek, aby być już w polityce? Zobaczcie, jakie rady mają dla niego inni posłowie.
Posłanka Krystyna Pawłowicz zastanawia się na jednym z portali społecznościowych, jakim polskim określeniem lub zwrotem można zastąpić słowo "gender" i pisze: "Jak po polsku nazwać to, co lewactwo ukrywa pod słowem gender (...)"? Co o gender myśli językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, a co polskie społeczeństwo? Czy zamiennikiem słowa "gender" może być "Pawłowicz"? Dlaczego dla jednych gender znaczy płeć, a dla innych śmierć?