kryminał

  kryminał

  Czasami spadkobiercy nieżyjących już pisarzy pozwalają wybranym twórcom, by ci kontynuowali przygody postaci stworzonych przez ich utalentowanych protoplastów. Jednym z takich bohaterów jest Herkules Poirot stworzony przez Agathę Christie, a jakiś czas temu wskrzeszony przez Sophie Hannah. Pisarkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Powiedziała o okolicznościach wyboru jej na kontynuatorkę Christie i współpracę ze spadkobiercami królowej kryminałów. Skąd czerpie pomysły na książki?

  Katarzyna Bonda to jedna z najpopularniejszych pisarek kryminałów. Bonda słynie z bardzo dokładnych dokumentacji. By nadać swoim powieściom wiarygodności, bywa w niebezpiecznych miejscach, gdzie napady i pobicia są na porządku dziennym. Jak zdobywa informacje? Czy w czasie pracy towarzyszy jej strach? Co to znaczy, że po każdej książce się oczyszcza? z Katarzyną Bondą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska.

  Pochodzący z Norwegii pisarz - Jo Nesbø, to najgorętsze nazwisko światowego kryminału. Tylko w naszym kraju pisarz sprzedał ponad milion swoich książek. Podczas swojego pobytu w Polsce spotkał się z Marcinem Mellerem. Rozmawiali o tym, co pisarza urzekło w Polsce i o jego pasjach. Oto specjalna, dłuższa wersja wywiadu przygotowana na stronę Dzień Dobry TVN.

  Pochodzący z Norwegii pisarz - Jo Nesbø, to najgorętsze nazwisko światowego kryminału. Tylko w naszym kraju pisarz sprzedał ponad milion swoich książek. Teraz Jo przyleciał do Polski na spotkanie z fanami, ale nie tylko. Co jeszcze go tu urzekło? W młodości Jo próbował swoich sił w wielu profesjach, między innymi w muzyce i piłce nożnej. Z jakim efektem? Skąd tak rozległe zainteresowania? Z pisarzem rozmawiał Marcin Meller.

  "Ma dar dostrzegania prawdy w takich dziwnych zdarzeniach, które, na pierwszy rzut oka, każdy by odrzucił (...) jako rzeczy kompletnie nieprzydatne... " i uważa, że "Nie ma zbrodni doskonałej,(...) po każdym działaniu człowieka zostają jakieś ślady". Naszym gościem była, kryminolog, Joanna Stojer-Polańska. Czy oglądanie seriali kryminalnych i czytanie kryminałów rzeczywiście pomaga jej w pracy?

  Gościem Dzień Dobry Wakacje była Katarzyna Bonda – pisarka, autorka powieści kryminalnych. Jak to się dzieje, że każda jej książka staje się bestsellerem? Kto pomaga Pani Katarzynie w czasie pisania? Wokół jakiego wydarzenia jet zbudowana intryga w najnowszej powieści Bondy? Czy to oznacza, że w książce znajdziemy wątek biograficzny autorki?

  Gość Dzień Dobry TVN Håkan Nesser to znany na świecie autor powieści kryminalnych. Kiedyś pracował jako nauczyciel, a teraz utrzymuje się z pisania. Jak przygotowuje się do pisania? Dlaczego skoncentrował się tylko na kryminale? Czy mroczność, z którą kojarzy się niektórym Szwecja wpływa na klimat jego książek?

  Na początku pisała reportaże. Była bliska rzeczywistości. Potem postawiła na fikcję. Skąd ta przemiana? W studiu Dzień Dobry TVN gościem Anny Dziewit-Meller była Liza Marklund, szwedzka dziennikarka i autorka powieści kryminalnych.

  Po C. Auguste Dupinie, pierwszym w historii literatury detektywie - dedukatorze, Sherlocku Holmesie i Herkulesie Poirot nadszedł czas na Harry’ego Hole’a. Reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara spotkała się w Norwegii z Jo Nesbø – Arthurem Conan Doylem XXI wieku.

  "Rzeki hadesu" Marka Krajewskiego to trzecia część przygód komisarza Edwarda Popielskiego. Od dziś dostępna jest w księgarniach nowa książka "króla kryminałów" Marka Krajewskiego, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Czy spodziewał się takiego sukcesu swoich powieści kryminalnych?

  Od 2005 roku gości na antenie telewizji TVN. Ciekawi, bawi i trzyma w napięciu. Byliśmy na planie 1000. odcinka "Detektywów". Jak zmieniło się życie bohaterów serialu na przestrzeni tych siedmiu lat?