Wykuwa dziadek, wykuwa córka, pierwsze uderzenia młotem ma też za sobą wnuczka. W rodzinie Mazurów talent do kowalstwa artystycznego przekuwa się z pokolenia na pokolenie. Jak pracują dziś słynni Wrocławscy kowale artystyczni?
Bartosz Nawacki to niezwykle utalentowany kowal, którego pracami zachwyciła się sama Elżbieta II. Jakie dzieła ma na swoim koncie Polak? I czym - według niego - ten zawód różni się w naszym kraju i Wielkiej Brytanii? Bartek na pytania te odpowiedział w naszym materiale.
Osiemnastoletni Michał Tulicki interesuje się kowalstwem i metaloplastyką. Kucia nauczył się sam. Jakie narzędzia wyrabia? Pracuje na szablonach? Ile czasu spędza w kuźni? Zobaczcie!
Pani Agnieszka Pasek o pracy w kuźni, jako kowal, marzyła już w liceum plastycznym. Marzenia udało się jej zrealizować dopiero kilka lat później. Dzięki dotacji z UE założyła Kuźnię Skarbów, w której dziś z miedzi i stali powstają świeczniki, lampy, stoliki, balustrady i biżuteria. Kobieta kowal, to niecodzienny widok, dlatego Pani Agnieszka nie dziwi się reakcji klientów.