Kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej trwa już 8 miesięcy. 14-letnia Tibia Almashakheel w odpowiedzi na nieludzkie warunki w zamkniętym ośrodku uchodźczym rozpoczęła strajk głodowy. O horrorze życia na granicy opowiedziała w towarzystwie rodziny oraz aktywisty Mariusza Kurnyty.
32-letnia Irakijka Ola Sabah Hamad z mężem i czwórką dzieci spędziła wiele dni w lasach na pograniczu Polski i Białorusi. W grupie 30 uchodźców walczyła o sen, jedzenie i wodę. W rozmowie z Bianką Zalewską, reporterką Dzień Dobry TVN zdradziła, co przeżyła na naszej wschodniej granicy.
Kurdystan, a dokładnie Kurdyjski Okręg Autonomiczny, znajduje się w północnym Iraku. Mimo burzliwej, pełnej konfliktów i wojen, historii, jest to bezpieczne miejsce, zamieszkałe przez przyjaźnie nastawionych ludzi. Stolicą Kurdystanu jest Erbi
Irbil, znany również jako Arbil, jest jednym z największych miast irackiego Kurdystanu. Co roku odwiedza je masa turystów z całego świata. Niepowtarzalna architektura, piękne widoki i zabytki historyczne przyciągają obcokrajowców i zachęcają do poznania odmiennej kultury. Co ciekawego można zwiedzić w Irbilu? Poznaj największe atrakcje miasta i zorganizuj niezapomnianą podróż.
27-letnia Michalina Kupper kocha podróżować. Na swoim koncie ma wiele wyjazdów, ale to Bliski Wschód zdobył jej serce. Podczas wypraw nie tylko zwiedza, ale stara się też pomagać lokalnej ludności - w tym kobietom, które były niewolnicami seksualnymi. - Jeśli jest okazja, próbuję to wsparcie zorganizować - deklaruje.
Irbil, znany również jako Arbil, jest jednym z największych miast irackiego Kurdystanu. Co roku odwiedza je masa turystów z całego świata. Niepowtarzalna architektura, piękne widoki i zabytki historyczne przyciągają obcokrajowców i zachęcają do poznania odmiennej kultury. Co ciekawego można zwiedzić w Irbilu? Poznaj największe atrakcje miasta i zorganizuj niezapomnianą podróż.
Siedemnastoletni Khalid stracił słuch podczas wybuchu bomby. Niepełnosprawność nie zabiła w nim chęci do nauki. Chłopak chodzi do szkoły i stara się czytać z ruchu warg nauczycieli. Na szczęście znalazła się osoba, która chce pomóc Khalidowi i zebrać pieniądze na zabieg, który przywróci mu słuch. To Bernadetta Jarocińska. Z polską wolontariuszką i Khalidem skontaktowała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Ile pieniędzy potrzeba na zabieg? W jaki sposób można się przyłączyć do akcji zbierania funduszy? O czym marzy chłopak?
Bartosz Rutkowski spędził w wojsku 22 lata. Ponad rok temu przeszedł na emeryturę i od tego momentu zaczął regularnie wyjeżdżać do Iraku, założył też fundację "Orla Staż", której celem jest pomaganie ludziom pokrzywdzonym przez bojowników Państwa Islamskiego. A wszystko zaczęło się od chwili, gdy ukrzyżowano w Syrii 12-letniego chłopca. Syn Pana Bartosz miał wtedy 12 lat. - To była kropla, która przepełniła czarę goryczy - wyjaśnił dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej, która się z nim spotkała. Komu pomaga Pan Bartosz? Ile kosztuje życie życie człowieka w niewoli?
Rany wojenne nie powstrzymują weteranów wojny w Iraku i Afganistanie od zdobywania szczytów. Co przeżyli na froncie? Co te wspinaczki im dają?
Dziennikarka Agnieszka Drążkiewicz, chor. Renata Oleksy i st. szer. Sylwiana Kujawa były w krajach objętych działaniami wojennymi. Na jakie misje wyjechały? Co je tam ciągnie? Czy widok rannych i zabitych nie wpędza je w depresje? Panie gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Żołnierze - z uwagi na swój zawód - są narażeni na niebezpieczeństwa w trakcie pełnienia służby. Żony wojskowych są świadome, że któregoś dnia może przyjść wiadomość o śmierci ich mężów. Jak żyć po stracie męża, który zginął na służbie wojskowej? Jak radzić sobie z bólem i gniewem? Jak wojsko pomaga wdowom? W Dzień Dobry TVN gościliśmy psychoterapeutkę Izabelę Jabłońską i ppłk Leszka Stępienia - pierwszego rannego na misji w Afganistanie, weterana wojennego, dyrektora Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
Karbala to film oparty na faktach. Opowiada historię, która wydarzyła się w 2004 roku kiedy grupa 50 polskich i bułgarskich żołnierzy, atakowana przez setki rebeliantów, 3 doby broniła ratusza w irackiej Karbali, była to największa bitwa stoczona przez polskie wojsko po II wojnie światowej. Z kamerą Dzień Dobry Wakacje odwiedziliśmy plan filmowy tej produkcji.