Monika Danowska od kilku lat pasjonuje się Punch Needle, czyli tzw. haftem pętelkowym. Na zamówienie wykonuje niesamowite dzieła. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim hobby, a także o książce "Haft Punch Needle. Poznaj nową technikę haftowania" autorstwa projektantki tkanin i artystki Rose Pearlman.
Andrzej Siekierka szyje stroje tradycyjne oraz stylizowane, a także na nowo odkrywa piękno ukryte w starych ubraniach. Lansuje tzw. styl siekierkowski i ma klientów z całego świata. Jak do tego doszło? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Hafty wymagają czasu, cierpliwości i skupienia. Te bardziej profesjonalne także wprawy i artystycznego zacięcia. Jednak najpiękniejsze powstają z zamiłowania do rękodzieła i szacunku do jego historii. Czy to łatwa sztuka? O swojej pasji opowiedziała nam hafciarka Paulina Pleskot.
Dorota Kopyść 15 lat temu rozpoczęła swoją przygodę z haftowaniem. Następnie postanowiła wykorzystać tę umiejętność i zaczęła tworzyć haftowaną biżuterię. I tak jej hobby przerodziło się w prowadzenie firmy. W naszym studiu udowodniała, że haftować każdy może, a do nauki podstaw wystarczy jedynie 6 minut.
Monika Drożyńska, z potrzeby spotykania się z ludźmi i dzielenia się z nimi swoją pasją, założyła szkołę haftu dla pań i panów. Przychodzą do niej pracownicy korporacji, prawnicy, właściciele restauracji i aktorzy. Jedną z jej kursantek jest Karolina Pałys. W Dzień Dobry TVN panie powiedziały, co daje im wspólne haftowanie i jakie wzory najczęściej wyszywają - i nie są to kwiatki ;) Zobaczcie, co Monika wyhaftowała dla Jarka Kuźniara.
Gość Dzień Dobry TVN Alicja Stańska-Stryjecka jest jedyną Polką, która ukończyła paryską Ecole Lesage - najbardziej prestiżową szkołę haftu na świecie, która obecnie należy do domu mody Chanel. Czy jest jakaś miara mistrzostwa w tym zawodzie? Kim są jej klienci? Czy nie obawia się, że jej praca będzie niedługo wykonywana tylko przez maszyny? Jakie ozdoby stosowane są na rynkach mody haute couture?