Takich wieści nie spodziewał się żaden fan gier i filmów. Firma produkcyjna Margot Robbie, po sukcesie "Barbie", ma apetyt na powtórzenie kasowego sukcesu opowieści o słynnej lalce.
Wszystko przez autorkę książek J.K Rowling.
Ksiądz ocenił zjawisko.
Helena Mańkowska to polska aktorka, która zyskała międzynarodową popularność za sprawą... gry komputerowej. Wcieliła się w Lady Dimitrescu z "Resident Evil Village" i została wampirzycą. Jak do tego doszło? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.
Dokładnie pół wieku temu nastąpił ogólnoświatowy przełom technologiczny - wydano pierwszą konsolę do gier wideo. Wraz z jej stworzeniem zaczął rozwijać się rynek domowych konsoli. Dzisiaj czas przy grach komputerowych spędza około 17 mln Polaków. Stały się tak popularne, że Ministerstwo Edukacji rozważa włączenie ich do podstawy programowej.
Powszechnie przyjęło się, że rozgrywki online dedykowane są mężczyznom, bo przecież kobiecie nie przystoi grać w sieci. Okazuje się, że to stereotyp. Co więcej, badania potwierdzają, że świat gamingu cieszy się powodzeniem u osób w różnym wieku.
W Dzień Dobry TVN rozgorzały wielkie sportowe emocje, ponieważ prowadzący Dzień Dobry TVN Dorota Wellman i Marcin Prokop postanowili pobawić się w Małysza ;) Dla Małysza Doroty dobrze to się nie skończyło, a jak sobie poradził Małysz Prokopa? :)
Co czwarta osoba na świecie jest fanem gier komputerowych. Wzrastająca popularność rozrywek sieciowych przyczyniła się do powstania sportu elektronicznego. Rywalizacja między zawodnikami odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych. Zobaczcie, jak wyglądają takie zawody.
Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że gra, która do tej pory była tylko rozrywką, zaczyna panować nad naszym życiem. O tym, jak rozpoznać tego rodzaju uzależnienie i, jak z nim walczyć powiedziała psycholog i terapeutka uzależnień Małgorzata Anna Słowik, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Obok niej usiadł dziennikarz Krzysztof Piersa, który grom komputerowym poświęcał do 10 godzin dziennie. Powiedział nam, jak udało mu się zerwać z nałogiem.
Adam Sandler jest najbardziej znany z ról komediowych. Niedługo do kin wchodzi kolejna komedia z jego udziałem "Piksele". Bohater grany przez aktora chce ocalić świat, który zastał zaatakowany przez kosmitów podszywających się pod postacie bohaterów kultowych gier komputerowych lat 80. XX w. Gdyby świat był rzeczywiście w niebezpieczeństwie, to byłby tą osobą, która chciałaby go ratować? Dlaczego aktor lubi rozweselać ludzi? Gdyby życie było grą komputerową, to jaką postacią chciałby być? Z aktorem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.
Remigiusz Wierzgoń, szerzej znany jako ReZi, to tester gier internetowych. Zaczął testować gry, gdy miał 13 lat. Ma ponad milion subskrypcji i 170 milionów wyświetleń. Jednak nie jest zwykłym gamerem. Cześć ze swoich dochodów przeznaczył na pomoc dla szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Jak zaczęła się jego przygoda z testowaniem gier? Co z tym ma wspólnego jego babcia? O tym opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Hubert "Gordon" Blejch w ramach akcji charytatywnej grał nieprzerwanie 136 godzin w grę komputerową. I nie dość, że zebrał 2,4 tysięcy euro dla dzieci chorych na raka to jeszcze pobił rekord Guinnesa w nieprzerwanym graniu w grę komputerową. W studiu Dzień Dobry TVN Hubert opowiedział o tym, jak czuje się człowiek, który sześć dni nie śpi.
Escape The Room Game to gra miejska polegającą na wejściu do pokoju z którego za pomocą zagadek i łamigłówek musimy wyjść w określonym czasie. To szansa, żeby przekonać się, jak działamy pod presją czasu. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Marta Wierzbicka i Miłosz Brzeziński. Co jest w tej grze najtrudniejsze? Czy Marcie i Miłoszowi udało się wyjść z pokoju?
Rola w serialu "Breaking Bad" była dla niego furtką do hollywoodzkiej kariery. Teraz pokazuje swoje umiejętności aktorskie w filmie "Need for Speed". Film powstał na podstawie popularnej gry komputerowej . Nie lubi popadać w rutynę. Woli grać dziwaków "poharatanych" przez życie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN rozmawiała z Aaronem Paulem.