Jak będą działały nowe fotoradary? Kiedy i gdzie się pojawią?
Jazda " na kangura", czyli hamowanie na widok radaru, to niestety bardzo powszechny nawyk wśród kierowców. Hiszpanie znaleźli jednak sposób na rozwiązanie tego problemu. Nowe urządzenia zmierzą prędkość zbliżania i oddalania się pojazdu od radaru. Czy zostaną zainstalowane także na polskich drogach?
Od pewnego czasu za przekroczenie prędkości o 50 km/h kierowca traci prawo jazdy na trzy miesiące. Procedura jest prosta, dzieje się tak, jeśli na gorącym uczynku przyłapie nas patrol policyjny. A jak to wygląda w przy przypadku fotoradaru? Czy to prawda, że fotoradar może zrobić zdjęcie tyłu pojazdu? I co, gdy na nadesłanym przez policję zdjęciu znajduje się kilka aut? Czy fotoradar jest w stanie wskazać, które z nich przekroczyło prędkość? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska spytała o to Marka Konkolewskiego z Centrum Automatycznego Nadzoru Nad Ruchem Drogowym.
Co można odczytać na zdjęciu zrobionym przez fotoradar? Z jakiej odległości łapią fotoradary? Czy można w jakiś sposób uchronić się przed fotoradarem? Prowadzący Dzień Dobry TVN Robert Kantereit zapytał o to świadomego kierowcę Sylwestra Pawłowskiego i Rzecznika Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Adama Sobieraja.
Policja zdobywa coraz większe zaufanie publiczne. Inaczej rzecz ma się ze strażą miejską. Rośnie liczba gmin, które zdecydowały się ją zlikwidować. Czemu Polacy nie ufają straży miejskiej? Czy straż miejska nie jest wyszkolona? W Dzień Dobry TVN gościem był Emil Rau - Łowca Fotoradarów. Gdzie trafiają pieniądze z mandatów?
Emil Rau to łowca fotoradarów, nazywany „Polskim Zorro”, prywatnie właściciel firmy transportowej. Na antenie TVN Turbo poprowadzi program „Emil łowca fotoradarów”. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział, skąd wzięło się jego zainteresowanie fotoradarami.