fizjoterapia

  fizjoterapia

  Strzelanie w stawach dotyczy nie tylko osób starszych, ale także młodych ludzi, a nawet dzieci. Przyczyny mogą być rozmaite, jednak jedno jest pewne - warto zwracać uwagę na to "co i w jaki sposób strzyka". Czy strzelanie w stawach zagraża naszemu zdrowiu? Kiedy powinniśmy skonsultować się ze specjalistą? O tym porozmawialiśmy z Tomaszem Jurkiewiczem, fizjoterapeutą i osteopatą.

  Jak dbać o kręgosłup, już od najmłodszych lat? Czy można uniknąć problemów stosując się do zaleceń lekarzy i rehabilitantów. Jakie błędy popełniamy? O dyskopatii i sposobach radzenia sobie z bólem rozmawialiśmy z lek.med. Dariuszem Klareckim.

  Kogo więc dotyczy problem? Jak powstaje problem? Jakie są jego objawy? I co zrobić żeby łokieć tenisisty nie stał się naszym problemem? W Dzień Dobry TVN o nieprzyjemnej przypadłości, jej przyczynach i leczeniu opowiedzieli fizjoterapeuci: Karolina Lewita i Bartosz Zagniński.

  Jak diagnozować pacjenta po wypadku? Jakie urazy mogą po latach dać o sobie znać? Jak często osoby po wypadkach trafiają do fizjoterapeuty? Czym jest Tergumed? Do naszego studia w Uniejowie zaprosiliśmy ekspertów: fizjoterapeutę Pawła Sitarskiego i balneologa Dariusza Klareckiego, by porozmawiać z nimi o rehabilitacji powypadkowej.

  Piotr Wantkiewicz jest fizjoterapeutą, który współpracuje z profesjonalnymi sportowcami. Wykonując zawód fizjoterapeuty Piotr potrzebuje dużo energii. Mikołaj Rey przygotował dla Piotra pożywne potrawy. Czy mu zasmakowały?

  Wojciech i Bartłomiej Spałkowie wykonują bardzo ważną pracę. Są fizjoterapeutami. Za kulisami nie tylko masują piłkarzy, ale także z nimi rozmawiają i słuchają. Czy to ojciec namówił syna, by ten poszedł w jego ślady? Czy Bartek korzysta z doświadczenia ojca? O kulisach swojej pracy Wojciech i Bartłomiej opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Ernest Wiśniewski ze Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska był gościem Dzień Dobry TVN. Jak odróżnić doświadczonego fizjoterapeutę od pseudospecjalisty? Dlaczego w Polsce wciąż nie ma ustawy o zawodzie fizjoterapeuty i co to oznacza dla pacjentów? Poznajcie historię Katarzyny Wiatr, która po wizycie u masażystki została sparaliżowana. Osoba, która do tego doprowadziła do dziś nie poniosła żadnych konsekwencji.