Fizjoterapia stomatologiczna to forma terapii manualnej, której celem jest relaksacja okolic narządu żucia. Wbrew pozorom nie wiąże się wyłącznie z jamą ustną. Na czym dokładnie polega? W czym może nam pomóc? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Karolina Mrozińska.
Ciężarne kobiety często skarżą się na ból mięśni i stawów. W celi ich odciążenia stosuje się kinesiotaping. W Dzień Dobry TVN Celina Wycech, fizjoterapeutka uroginekologiczna opowiedziała o tej metodzie.
Asymetria ułożeniowa u niemowląt może być rozpoznana przez rodziców i korygowana w domu. O tym, jak pomóc dziecku rozwijać się prawidłowo, opowiada w rozmowie z Dzień Dobry TVN fizjoterapeutka, Aneta Giczewska. Ekspertka pokazuje też odpowiednie ćwiczenia.
Gdy był dzieckiem, wyszukiwał w śmieciach elementy elektroniki, z których robił sobie zabawki. Po latach dostał się na studia inżynierskie. Początkowo rodzina nie rozumiała jego zainteresowań. Obecnie jednak Roly Mamani z Boliwii jest znanym konstruktorem innowatorskich protez. Wszystkiego nauczył się sam. Jak do tego doszedł?
Strzelanie w stawach dotyczy nie tylko osób starszych, ale także młodych ludzi, a nawet dzieci. Przyczyny mogą być rozmaite, jednak jedno jest pewne - warto zwracać uwagę na to "co i w jaki sposób strzyka". Czy strzelanie w stawach zagraża naszemu zdrowiu? Kiedy powinniśmy skonsultować się ze specjalistą? O tym porozmawialiśmy z Tomaszem Jurkiewiczem, fizjoterapeutą i osteopatą.
Przez pandemię większość z nas przeszła na pracę zdalną. Część do tej pory z niej nie wyszła. Siedzenie towarzyszy nam przez większość dnia, co nie zadowala naszego kręgosłupa. Jak go nie zepsuć do końca, a spróbować naprawić? O tym porozmawialiśmy z fizjoterapeutą Michałem Dachnowskim i pasjonatem technologii Konradem Koterbą.
Staw kolanowy jest bardzo podatny na uszkodzenia. Wynika to z jego niezwykle skomplikowanej budowy i pełnionych funkcji. Wiele osób uskarża się na dolegliwości związane z kolanem. Problem ten coraz częściej dotyczy nie tylko starszych, ale i młodszych osób. Jak sobie z nim radzić? O tym mówił nam fizjoterapeuta Michał Dachowski.
Jak dbać o kręgosłup, już od najmłodszych lat? Czy można uniknąć problemów stosując się do zaleceń lekarzy i rehabilitantów. Jakie błędy popełniamy? O dyskopatii i sposobach radzenia sobie z bólem rozmawialiśmy z lek.med. Dariuszem Klareckim.
Kogo więc dotyczy problem? Jak powstaje problem? Jakie są jego objawy? I co zrobić żeby łokieć tenisisty nie stał się naszym problemem? W Dzień Dobry TVN o nieprzyjemnej przypadłości, jej przyczynach i leczeniu opowiedzieli fizjoterapeuci: Karolina Lewita i Bartosz Zagniński.
Jak diagnozować pacjenta po wypadku? Jakie urazy mogą po latach dać o sobie znać? Jak często osoby po wypadkach trafiają do fizjoterapeuty? Czym jest Tergumed? Do naszego studia w Uniejowie zaprosiliśmy ekspertów: fizjoterapeutę Pawła Sitarskiego i balneologa Dariusza Klareckiego, by porozmawiać z nimi o rehabilitacji powypadkowej.
Piotr Wantkiewicz jest fizjoterapeutą, który współpracuje z profesjonalnymi sportowcami. Wykonując zawód fizjoterapeuty Piotr potrzebuje dużo energii. Mikołaj Rey przygotował dla Piotra pożywne potrawy. Czy mu zasmakowały?
Wojciech i Bartłomiej Spałkowie wykonują bardzo ważną pracę. Są fizjoterapeutami. Za kulisami nie tylko masują piłkarzy, ale także z nimi rozmawiają i słuchają. Czy to ojciec namówił syna, by ten poszedł w jego ślady? Czy Bartek korzysta z doświadczenia ojca? O kulisach swojej pracy Wojciech i Bartłomiej opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
Ernest Wiśniewski ze Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska był gościem Dzień Dobry TVN. Jak odróżnić doświadczonego fizjoterapeutę od pseudospecjalisty? Dlaczego w Polsce wciąż nie ma ustawy o zawodzie fizjoterapeuty i co to oznacza dla pacjentów? Poznajcie historię Katarzyny Wiatr, która po wizycie u masażystki została sparaliżowana. Osoba, która do tego doprowadziła do dziś nie poniosła żadnych konsekwencji.