"Nie nadaje się na świeżą ranę". Ratownik medyczny tłumaczy dlaczego.
Basia Ritz miała ostatnio niemałe zawirowania wokół swojego lokalu w Gdańsku. Jedna z influencerek odwiedziła jej progi. Wizyta na tyle nie przypadła jej do gustu, że postanowiła dość ostro skomentować ją w sieci. Jak w rozmowie z reporterem dziendobry.tvn.pl, Oskarem Netkowskim, przyznała Ritz - nie wszystko było zgodne z prawdą.
Pandemia sprawiła, że na półkach sklepowych pojawiło się wiele środków chemicznych, mających zagwarantować czystość oraz eliminację wirusów i bakterii. Jednak nie wszystkie preparaty działają tak samo i nie wszystkie są bezpieczne. Czym kierować się przy wyborze?
Chorowanie w domu jest, jeśli można tak w ogóle mówić o chorowaniu, wygodne. We własnym lokum czujemy się bezpiecznie i mamy pod ręką wszystko, czego potrzebujemy. Jednak obecność chorego w miejscu, gdzie przebywają też inne osoby, rodzi obawę o ich zdrowie. Czy można się ustrzec transmisji wirusów?
Wirusy i bakterie w naszych domach przychodzą z zewnątrz. Przynosimy je my, dostają się do naszego domu wraz z zakupami, na ubraniach, a nawet w sierści psa, którego chwilę temu wyprowadzaliśmy na spacer. Jak sobie poradzić z takim towarzystwem?
Stosowanie żelu dezynfekującego podczas pandemii koronawirusa może stanowić zagrożenie dla dzieci - ostrzegają okuliści. Kilkoro maluchów z tego powodu trzeba było operować. Preparat dostał się do ich oczu z dozowników, które były umieszczone na wysokości odpowiedniej dla dorosłych. Czym to może grozić? Co w takiej sytuacji radzą lekarze?
Wakacje to czas radości i swobody, jednak zabawy na świeżym powietrzu kończą się niekiedy drobnymi urazami. W programie rozmawialiśmy o tym, jak skutecznie dezynfekować rany, skaleczenia i otarcia, żeby nasze pociechy mogły bezpiecznie wrócić do harców z przyjaciółmi.
Od soboty w Polsce nie trzeba mieć maseczek na ulicy, pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu. Tymczasem okazuje się, że ich noszenie w domu aż o 80 proc. obniża ryzyko zakażenia. Liczby pochodzące z Chin sugerują bowiem, że do większości zakażeń jednego człowieka przez drugiego dochodzi w rodzinach.
Jak sobie radzić z pluskwami, pchłami i wszami? Czy można coś zrobić za pomocą domowych sposobów? Po czym poznać, że nasz dom opanowały te małe owady? Jak wygląda ślad po ugryzieniu pluskwy i co zrobić, żeby to miejsce przestało swędzieć? O tym w Dzień Dobry TVN Zygmunt Jeszka reprezentujący Polskie Stowarzyszenie Pracowników Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji.