Około 10% Polaków deklaruje, że nie uprawia seksu przed ślubem.
GIS radzi.
Przygotowania do świąt to intensywny czas dla naszych zmywarek. W tym okresie należy pamiętać, by zwrócić szczególną uwagę na czystość, dzięki czemu sprzęt posłuży nam dłużej.
Proszek i kapsułki jak sama nazwa wskazuje, służą do prania, jednak media społecznościowe, takie jak Tik tok próbują nas przekonać, że mają znacznie więcej zastosowań. Jak możemy je wykorzystać? O tym opowiedziała nam Natalia Sagan, Pani złota rączka.
Nieustannie uczysz dziecko, by po powrocie do domu zdejmowało obuwie i odkładało na półkę? A może sama zapominasz i często chodzisz w ulubionych trampkach po pokoju i kuchni? Najwyższy czas to zmienić.
Usunięcie spalenizny z żelazka czy patelni to nie lada wyzywanie. Co zrobić, by przywrócić naszym rzeczom dawny blask?
Na dnie Bałtyku znajdziemy różnego rodzaju śmierci. Walkę z tym problemem podjęli nurkowie, którzy regularnie wyławiają z wody zalegające odpady.
Kurz spędza sen z powiek niemal każdej gospodyni domowej, a w dodatku często stanowi przyczynę alergii i innych problemów zdrowotnych. Co wchodzi w jego skład? O czy warto pamiętać, by cieszyć się nienaganną czystością domu? W Dzień Dobry TVN odpowiedzi na te pytania udzielił dziennikarz Marcin Sawicki.
Musicie je wypróbować.
Uporządkowana i czysta przestrzeń to nierzadko święty graal wielu pań domu. Niestety, często osiągnięcie zamierzonych celów wizualnych (i higienicznych) wiąże się z wykorzystaniem silnych środków chemicznych, które, oprócz nieskazitelnych powierzchni, pozostawiają po sobie osady czy nieprzyjemny zapach. Czy można tego uniknąć? Jak wprowadzić ład w domu nie sięgając po produkty, które są szkodliwe dla środowiska, więc także dla nas?
W Stanach Zjednoczonych odbywają się bale dla nastolatek i ich opiekunów. Na Purity Ball dziewczynki w białych kreacjach przysięgają, że dochowają czystości aż do ślubu. Ojcowie obiecują z kolei, że będą chronić "czystości umysłu, ciała i duszy" swoich pociech. Jednak dla przeciwników tych uroczystości zawierają one elementy kazirodztwa.
Jak często zmieniać pościel? Okazuje się, że niestety większość z nas robi to zbyt rzadko. Wymiana pościeli np. raz w miesiącu nie jest korzystna dla naszego zdrowia. Więc co ile należy zmieniać pościel?
Grzyb i pleśń powstające na ścianach pomieszczeń mają wpływ nie tylko na walory estetyczne pomieszczenia, ale również na zdrowie mieszkańców. To częsty problem, z którym należy walczyć. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jakie są podstawowe różnice między pleśnią i grzybem.
Sezon wyjazdowy można uznać za rozpoczęty. Dlatego też Robert Stockinger postanowił dowiedzieć się jakie "niespodzianki" mogą na nas czyhać w pokoju hotelowym. O poradę poprosił Violettę Hamerską: "(Nieprzyjemny) Zapach jest czymś, co od razu dyskwalifikuje pokój (...) Wtedy warto pójść do recepcji i poprosić o zmianę". Co jeszcze może irytować gości w hotelu? Zobaczcie.
W Polsce wielu właścicieli psów nie garnie się do sprzątania po swoich pupilach. A jak jest w innych krajach? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Brytyjczyka Patricka Neya, Włoszkę Cristinę Catese i mieszkającego wiele lat w Finlandii Petteri Tumeliusa. Dowiedzieliśmy się również, który kraj jest potęgą w produkowaniu psich "kupeczek"? ;)
W Stanach Zjednoczonych zakazano produkcji i sprzedaży mydeł antybakteryjnych. Natomiast w Polsce mydła antybakteryjne są wciąż bardzo popularne. Czy są skuteczniejsze od mydła tradycyjnego? I czym tak naprawdę różni się mydło antybakteryjne od mydła zwykłego? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to lekarza Łukasza Durajskiego.
W Nowym Targu gruchnęła wieść, że w jednym z basenów wykryto w wodzie plemniki. Jednak na podstawie wykonanych badań przeprowadzonych przez sanepid stwierdzono, że była to tylko plotka. A co by się stało, gdyby wyniki wskazały na zanieczyszczenie wody? Jak sprawdzana jest jakość wody w basenie? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki zapytał o to Joannę Narożniak z Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej i instruktorkę pływania Sylwię Czech. Dowiedzieliśmy się również, jak często osoby przychodzące na basen, zamiast pływać zajmują się amorami.