W 766. odcinku "Milionerów" łatwo było o błąd. Naprzeciwko Huberta Urbańskiego w grze o najwyższą wygraną zasiadł prawnik z miejscowości pod Warszawą. Czy ryzyko popłaciło w jego grze?
Naukowcy z Kinneret Limnological Laboratory w Izraelu odkryli nowe fakty, które mogą pomóc zrozumieć jedno z najsłynniejszych cudów Jezusa dotyczący połowu ryb opisanego w Nowym Testamencie.
Ma mieć niesamowite, wręcz cudowne, właściwości.
"The Chosen" powstał dzięki zwykłym ludziom, którzy wpłacają swoje pieniądze, żeby mógł być produkowany.
Dzieci w wieku szkolnym potrafią zaskakiwać kreatywnością. Najlepszym tego dowodem jest reklama Pisma Świętego, którą na prośbę katechety wymyślił pewien uczeń. Jego praca została opublikowana w sieci i wywołała prawdziwą lawinę komentarzy.
Michał Kaczor kolekcjonuje instrumenty wspomniane w Biblii. W ich poszukiwaniu przemierza starożytne szlaki. O swojej pasji i kolekcji powiedział w Dzień Dobry TVN.
O ponadczasowym projekcie - Biblii Audio - rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z aktorem, reżyserem i producentem projektu Krzysztofem Czeczotem oraz Małgorzatą Kożuchowską i Danutą Stenką, które wzięły udział w tym projekcie. Co skłoniło Krzysztofa Czeczota, żeby stworzyć słuchowisko, w którym zagrało aż 500 aktorów? Czy aktorzy mogli sobie wybrać postać? Kogo zagrała Danuta Stenka? Jak Małgorzata Kożuchowska czuła się w roli narratorki? I gdzie realizowali tę superprodukcję audio?
Krzysztof Czeczot jest producentem najprawdopodobniej najdłuższego audiobooka w całej Europie. W 2015 roku rozpoczął pracę nad Biblią do słuchania. W tej chwili dostępny jest Nowy Testament i Pięcioksiąg. W ciągu 2 lat powstały 23 godziny nagrań. Do współpracy Czeczot zaprosił takie głosy jak: Franciszek Pieczka, Jerzy Trela, Danuta Stenka, Krzysztof Globisz, Artur Żmijewski, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Magdalena Cielecka, Antoni Pawlicki, Jan Englert oraz Ewa Błaszczyk. Udał się również do Izraela, by tam nagrać dźwięki, które służą za tło audiobooka. Jak powstał pomysł na przedsięwzięcie takiego formatu? Gdzie można bezpłatnie ściągnąć nagranie? Krzysztof Czeczot opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
Biblia dla Mikołaja Reya jest źródłem kulinarnych inspiracji. Czym jest tzw. dieta biblijna? Jakie są jej wady i zalety? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział nasz kulinarny smakosz Mikołaj Rey.
"Biblia Audio" to realizowany przez Krzysztofa Czeczota projekt, w ramach którego ponad 300 aktorów czyta Stary i Nowy Testament z efektami dźwiękowymi, muzyką i 150 psalmami. Do współpracy udało się przekonać m.in.: Małgorzatę Kożuchowską, Krystynę Jandę, Wojciecha Malajkata, Jerzego Trelę, Cezarego Żaka, Piotra Fronczewskiego oraz Dominikę Gwit, która o swoim udziale w projekcie opowiedziała w studiu Dzień Dobry Wakacje. Efekt ich pracy zostanie udostępniony, za darmo, na stronie http://bibliaaudio.pl/
W Dzień Dobry TVN gościliśmy kaznodzieję Sama Childersa - założyciela fundacji Angels of East Africa, która zajmuje się ratowaniem dzieci w Sudanie Południowym i Ugandzie. Dla wielu osób jest kontrowersyjny, ponieważ - oprócz tego, że głosi wśród swoich podopiecznych Słowo Boże, uczy ich również, jak strzelać z broni. Są też tacy, którzy go kochają i bardzo szanują za to co robi. Powiedział nam o swojej misji. Odniósł się również do kontrowersji, jakie budzi.
Wśród cennych zabytków, które w 2000 r. zostały odebrane przemytnikom był rękopis zawierający fragmenty Biblii napisanej po syryjsku w aramejskim dialekcie. Według policji tureckiej rękopis może mieć od 1500 do 2000 lat, jednak eksperci są podzieleni, co do jego pochodzenia i autentyczności. Gościem Dzień Dobry TVN religioznawca prof. dr hab. Wojciech Gajewski. Jak sprawdza się autentyczność dokumentów? Ile jest ewangelii? Dlaczego tylko cztery z nich są tak spopularyzowane? Czy "Biblia" z Ankary może być przyczyną sporu między islamem a religią chrześcijańską? Co zawiera ewangelia Barnaby?
Emma Watson o sławie i o dorastaniu na oczach świata opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej. Zapraszamy jutro od 8.00!
On grafikiem, a ona jest dziennikarką po studiach teologicznych. Natalia i Maciej Białobrzescy prowadzą rodzinny biznes chrześcijański. Robią m.in.: torby z cytatami z Biblii i koszulki. Czy sprzedają swoje produkty tylko przez Internet? Czy realizują indywidualne zamówienia klientów? Zobaczcie ich produkty. Kupilibyście taką koszulkę?