Niskie temperatury sprawiają, że niejeden akumulator może rozładować się w najmniej oczekiwanym momencie. Taka sytuacja może spotkać każdego, kto ma takie urządzenie. Warto poznać sposoby ładowania, by w razie takiego kłopotu wiedzieć, co zrobić.
Rolą akumulatora w starszych modelach samochodów było przede wszystkim uruchomienie silnika oraz zapewnienie dostarczenia energii do świateł.
Akumulator używany od kilku lat zaczyna powoli tracić swoje właściwości i nagle może przestać działać. Wówczas konieczna jest jego wymiana. Przy odłączaniu akumulatora bardzo ważna jest kolejność działań. Od czego zacząć?
Dlaczego mierzy się grubość lakieru w samochodzie? Jest to najlepszy sposób na stwierdzenie, czy dany egzemplarz samochodu był lakierowany raz. Warto pamiętać, że określenie oznaczające pomiar grubości lakieru dotyczy nie tylko warstwy wierzchniej, ale wszystkich warstw, którymi pokryte zostały blachy, czyli również podkładu pod lakier. Jeżeli okaże się, że warstwa lakieru jest większa niż przy jednorazowym lakierowaniu, może to oznaczać, że jest to samochód po stłuczce lub że jego karoseria była wcześniej porysowana.
Budowa samochodów robi się coraz bardziej skomplikowana. Większość napraw czy diagnoz wymaga udania się do profesjonalnego warsztatu. Niezmienny pozostaje jedynie sposób sprawdzenia stanu akumulatora. Bez większego problemu można zrobić to samodzielnie.
Źródłem prądu w samochodzie jest akumulator. W wyniku użytkowania może się rozładować i wymagać podłączenia do prostownika. Sprawdźmy, w jaki sposób podłączyć kable do akumulatora.
Zimą szczególnie trzeba zadbać o kondycję samochodu. Co zrobić, żeby samochód po mroźnej nocy odpalił i otworzyły się zamarznięte drzwi? Jak podłączać kable rozruchowe? O tym gość Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN Turbo Kuba Bielak. Rozmawiał z nim Bartek Jędrzejak.