Mielno - atrakcje turystyczne miasta i okolicy. Piękne plaże przyciągają urlopowiczów 

Mielno
Mielno – jakie atrakcje czekają na turystów w mieście i jego okolicach?
Źródło: Shaiith/GettyImages
Mielno jest jedną z chętniej odwiedzanych miejscowości nadmorskich, leżących na terenie województwa zachodniopomorskiego. Tutejsze atrakcje ściągają turystów również z innych regionów kraju. Miejscowość kusi przede wszystkim pięknymi kąpieliskami oraz dobrym zapleczem turystycznym.

Atrakcje, które proponuje Mielno odwiedzającym je turystom, to przede wszystkim możliwość aktywnego wypoczynku nad morzem, a także relaksu i odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta. W Mielnie można korzystać z uroków przyrody, ale także hotelowego spa czy licznych atrakcji dla dzieci. Mielno jest też doskonałym miejscem, aby rozpocząć przygodę z poznawaniem uroków całego Wybrzeża Słowińskiego. Jest to dobra baza wypadowa na krótsze wycieczki do okolicznych miejscowości, gdzie można bliżej poznać kulturę oraz historię regionu.

Mielno – najważniejsze informacje o mieście

Do Mielna przyciąga turystów przede wszystkim jego malownicze położenie na Wybrzeżu Słowińskim. Od północy miasto graniczy z Bałtykiem, natomiast od wschodu znajduje się Jezioro Jamno. Część miasta jest ulokowana na mierzei pomiędzy tymi dwoma akwenami. W mieście wydzielone są dwa kąpieliska, które pozwalają na przyjemny wypoczynek nad morzem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wakacje

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wakacje bez paszportu
Wakacje bez paszportu
Tego nie rób podczas wakacji
Tego nie rób podczas wakacji
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Na wakacje na Śląsk
Na wakacje na Śląsk

Plaża przy kąpielisku Mielno 216 ma długość 100 m, a wejście na nią znajduje się przy ul. Kościuszki. Drugie kąpielisko to Unieście 221. Co ciekawe, uroki Mielna jako miejscowości kąpieliskowej były znane już w XIX wieku. Mielno słynie też z nocnego życia. Chętnie przybywają tutaj młodzi ludzie szukający rozrywki dla siebie i znajomych przy dobrej muzyce.

Atrakcje w Mielnie – co czeka tutaj na turystów?

Jedną z największych atrakcji jest tutaj plaża. Jednak w Mielnie czeka na turystów o wiele więcej interesujących miejsc. Co zatem warto zobaczyć w Mielnie? Pierwsze okazje na lepsze poznanie miasta nadarzają się już w czasie spaceru uliczkami, przy których znajdują się zabytkowe zabudowy z przełomu XIX i XX wieku. Do najciekawszych obiektów zalicza się tutaj między innymi willę szachulcową przy ul. Kościuszki, a także kościół pw. Przemienienia Pańskiego, który pierwotnie powstał w XV wieku i został później przebudowany w XIX.

Ciekawie prezentuje się również zespół parku dworskiego z przełomu XVIII i XIX wieku. Mielno chętnie wybierane jest również na zimowe kąpiele, czyli tak zwane morsowanie. Przy wejściu na główną plażę w mieście znajduje się Pomnik Morsa, mający nawiązywać właśnie do osób, które uwielbiają kąpiele w Bałtyku w miesiącach zimowych. Na terenie miasta można znaleźć też kilka innych pomników m.in. syrenki. Osoby zainteresowane najnowszą historią regionu mogą wybrać się w okolice poniemieckich bunkrów, które zostały wzniesione na początku lat 40. ubiegłego wieku.

Mielno – najciekawsze atrakcje dla dzieci

W Mielnie również dzieci będą czuły się bardzo dobrze, gdyż czeka tutaj na nie sporo interesującej rozrywki. Jednym z punktów, które powinny znaleźć się na liście do odwiedzenia, jest park linowy, w którym znajduje się 7 tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Dlatego dobrze będą bawić się tutaj zarówno maluchy, jak i większe dzieci, a nawet młodzież. W Mielnie działa także wesołe miasteczko, w którym również są atrakcje dla osób w różnym wieku – od klasycznych karuzel po nowoczesne katapulty. Wśród jego atrakcji znajdują się także popularne samochodziki oraz różnorodne gry zręcznościowe. Ciekawym miejscem, które zapewni rozrywkę i jednocześnie niesie ze sobą wartość edukacyjną, jest Ścieżka Edukacyjna „Nad Jamnem”. Wzdłuż niej ustawione są tablice informacyjne, a także miejsca ułatwiające turystom wypoczynek – rozliczne wiaty i ławeczki. Jest to idealne miejsce na piesze i rowerowe wycieczki.

Okolice Mielna – co warto zobaczyć?

Okolice Mielna są doskonałym miejscem do wypoczynku dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Jest tutaj sporo tras rowerowych, które pozwalają na dotarcie do wielu nadmorskich miejscowości. Będąc w Mielnie, na pewno warto wybrać się do Gąsek, gdzie znajduje się jedna z ciekawszych latarni morskich w Polsce. Co istotne, latarnia jest udostępniona turystom do zwiedzania. Dzięki temu po dotarciu na jej szczyt można podziwiać przepiękny widok na Morze Bałtyckie. Atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dzieci będzie wizyta w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Jest to kompleks parkowo-ogrodowy, na terenie którego znajduje się między innymi największy na świecie labirynt grabowy, a także wieża widokowa o wysokości 20 m. Oprócz tego są tutaj założone ogrody tematyczne np. rozarium lub nawiązujące do stylistyki New Age. Ciekawym przeżyciem może być również rejs statkiem po Jeziorze Jamno lub po Bałtyku wzdłuż Wybrzeża Słowińskiego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Shaiith/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości