Przedszkole prosi rodziców, by zakładali dzieciom ciepłe ubrania. "Nie możemy sobie pozwolić na ogrzewanie"

Przedszkolaki
Przedszkole prosi rodziców, by zakładali dzieciom ciepłe ubrania. "Nie możemy sobie pozwolić na ogrzewanie"
Źródło: Emma Innocenti/GettyImages
Inflacja i podwyżki cen odczuwalne są na całym świecie. Drożeją nie tylko produkty w sklepach, ale także prąd. Z kryzysem tym postanowiło radzić sobie pewne przedszkole. Rodziców poproszono bowiem, by zakładali swoim pociechom dodatkowe warstwy ubrań. Dzięki temu placówka znacznie zaoszczędzi na ogrzewaniu.

Przedszkole oszczędza na ogrzewaniu

W czasach, gdy ceny diametralnie idą w górę, trzeba szukać oszczędności. Na nietypowy pomysł wpadła dyrektorka jednego z przedszkoli na terenie Wielkiej Brytanii. Kobieta zwróciła się do pracowników, a także do rodziców z nietypową prośbą. Zasugerowała bowiem, by zarówno dzieci, jak i opiekunowie ubierali się "na cebulkę".

Nie możemy sobie pozwolić na ogrzewanie przez cały dzień, bo to nas zrujnuje
- powiedziała BBC właścicielka placówki Lee-Anne Lovegrove.

Dyrektorka wyjaśniła, że po zakończeniu sezonu letniego placówka ogrzewana będzie przez 15 minut w ciągu godziny. Temperatura w salach przedszkolnych wynosić będzie 20 stopni Celsjusza.

- W ogóle nie mamy żadnego wsparcia ze strony rządu - skomentowała kobieta.

Inflacja w Polsce i na świecie

Choć rozwiązanie dyrektorki może wydawać się śmieszne, a wręcz niedopuszczalne, obecne ceny sprawiają, że ludzie chwytają za każde koło ratunkowe.

Jak się okazuje, w Wielkiej Brytanii panuje najwyższa inflacja od 40 lat. Co więcej, prognozy wynikające z raportu Bloomberga wykazują, że w październiku br. ceny energii wzrosną o 82 proc. Brytyjska Izba Handlowa w celu ratowania małych firm przed bankructwem zaapelowała do rządu o pomoc i przyznanie środków.

Ceny prądu w Polsce

Sytuacja dobrze nie wygląda także w naszym kraju. Ceny prądu jeszcze nigdy nie były tak wysokie. 

- Spodziewamy się, że jeśli rynek będzie się nadal tak kontraktował, to w kontekście płatności dla klienta wynikających z taryf rachunki w przyszłym roku mogą wzrosnąć co najmniej o kilkadziesiąt procent. […] Efektem tego rynku może być bezprecedensowy wzrost taryf. Taki, jakiego nie widzieliśmy do tej pory – ostrzegał Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Nastazja Bloch

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Emma Innocenti/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości