Dziecko

Kreatywne pomysły na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem. "Ruch i zabawa to najlepsze połączenie"

Dziecko

Autor:
Sabina
Zięba
Twórcze, jesienne zabawy z dziećmi
Dzień Dobry TVNTwórcze, jesienne zabawy z dziećmi

23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień, która nieodzownie kojarzy się z drobnymi ludzikami tworzonymi z kasztanów. Choć to najpopularniejsza forma jesiennej zabawy dla najmłodszych, nie jest jedyna. W Dzień Dobry TVN animatorka i autorka edukacyjnych projektów dla dzieci, Patrycja Lipińska, zaprezentowała inne pomysły na kreatywne spędzanie czasu z naszymi pociechami.

Jesienne zabawy z dziećmi

Kreatywne zabawy z dziećmi powinny mieć swój początek na spacerze. Chodzenie, wspólne zbieranie liści, patyczków, kasztanów czy żołędzi to dla malucha cenne momenty. Czas, który spędza z rodzicem czy z dziadkami, gwarantuje później bliskość i świetny kontakt. Ważne jednak, by ta zabawa wnosiła element edukacyjny. Poprzez zbierane skarby dzieci mogą się wiele nauczyć, a także rozwijać.

Pomysły na kreatywne zabawy jesienią

Animatorka zaproponowała w naszym programie kilka zabaw. Jedną z nich było układanie szlaczków z kasztanów i żołędzi. Polega na rysowaniu na kartce różnych kształtów, na których później dzieci umieszczają kasztany bądź żołędzie. Poznają w ten sposób kwadrat, koło, trójkąt czy linie i rozwijają motorykę małą. Innym pomysłem jest memory z kasztanów, czyli rysowanie znaczków na kasztanach i układanie ich w taki sposób, aby nie było widać, co na nich jest narysowane. Następnie odkrywanie i zapamiętywanie przez dzieci, gdzie leżał jaki znaczek i łącznie ich w pary. Można także układać bukiety z liści, robić wieńce z kasztanów albo ćwiczyć koordynację poprzez rzuty do celu. W jaki sposób? Należy ustawić kilka koszyczków lub innych pojemników w bliższej lub dalszej odległości (w zależności do wieku i zaawansowania dziecka), a następnie zachęcić pociechę, by starała się trafić do środka.

- Ruch i zabawa, czyli najlepsze połączenie. Tę zabawę najlepiej wykonywać na świeżym powietrzu, w parku czy ogródku. W domu może być ona niebezpieczna dla okien i ewentualnych przedmiotów stojących na wysokościach - doradziła Patrycja Lipińska.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości