"Mamo, chcę mieć kolorowe włosy!" Co robić, gdy dziecko namawia nas na wakacyjną metamorfozę?

Mamo! Chcę mieć kolorowe włosy
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a uczniowie czują coraz więcej swobody. Zarówno u młodszych, jak i starszych dzieci pojawiają się szalone pomysły. "Mamo, chcę zafarbować sobie włosy". Co robić, pozwalać czy kategorycznie zabraniać? Z fryzjerką, Dobrawą Piękos-Szymańską rozmawialiśmy o bezpiecznym farbowaniu, po którym do września nie będzie śladu.

Czym farbować włosy, by robić to bezpiecznie?

Wakacje coraz bliżej zatem może warto pozwolić naszym pociechom na odrobinę szaleństwa? Dobrawa Piękos-Szymańska zdradziła nam, jak urozmaicić fryzurę maluchów, dodać trochę koloru, a przy tym nie niszczyć włosów. Jak przyznała, na rynku znajdziemy wiele produktów, zarówno jednodniowych, jak i takich, które zmywają się przy 10 myciu.

Ja jako fryzjer jestem sceptycznie nastawiona do farbowania, bo wiem, że to jest trwała forma, ale są rzeczy, na które możemy sobie pozwolić

– zaczęła.

Fryzjerka pokazała nam różne warianty koloryzacji. Do farbowania jednodniowego idealnie sprawdzi się spray, a także kredy ze specjalnym grzebykiem. - Te kredy ze specjalnym aplikatorem to genialna rzecz. Świetnie widać je na blond włosach, a także na ciemnych – powiedziała, a następnie zademonstrowała kolory na głowach naszych prowadzących.

Osoby, które kolorowymi włosami pragną pocieszyć się trochę dłużej, spokojnie używać mogą specjalnych pianek. Te gwarantują trwałość farby do 10 myć. Ostatni sposób, który pozwala na najdłuższą koloryzację to tusz z markera zmieszany z odżywką do włosów.

Trwała koloryzacja

Nasza specjalistka przyznała, że osoby, które pragną bezpiecznie zafarbować pasma dziecięcych włosów, mogą udać się także do fryzjera. W przypadku trwałej koloryzacji neonowymi kolorami zaleca się, aby koloryzować tylko końcówki. W ten sposób przed rozpoczęciem roku szkolnego zawsze będziemy mieć możliwość pozbycia się koloru poprzez podcięcie włosów.

Wszelkie produkty koloryzujące, które możemy samodzielnie zaaplikować w domu, znajdziemy w lokalnych drogeriach.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Aleksandra Bystry i jej niecodzienna pasja. Jak wygląda farbowanie tkanin roślinami?

Ewa Minge pokazała zdjęcia z młodości. „Farbowanie włosów w tamtych czasach było przestępstwem”

Zadbaj o siebie w czasie pandemii. Proste sposoby na farbowanie odrostów, zrobienie paznokci i oczyszczenie skóry

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości