Według nowych badań naukowców z University College London, matki, które urodziły dziecko podczas pierwszej fali pandemii COVID-19, dwukrotnie częściej cierpiały na depresję poporodową. Niemal 48 proc. spośród przebadanych kobiet skarżyło się na objawy, które wskazują właśnie na taką dolegliwość.
Wybór imienia dla dziecka to niełatwe zadanie. Część rodziców w swoich poszukiwaniach stawia przede wszystkim na oryginalność i niejednokrotnie daje się ponieść fantazji. I tak na świat przychodzą Prosecco, Pandemica lub Motel. Jakie jeszcze "nietypowe" imiona rodzice nadają swoim pociechom?
Zamierzasz zaprowadzić dziecko do gabinetu kosmetycznego na przekłuwanie uszu pistoletem? To błąd! Choć metoda ta była popularna przez wiele lat, obecnie lekarze ostrzegają przed jej konsekwencjami. Czy istnieje bezpieczny sposób na przekłucie uszu?
W czasie laktacji wiele matek zastanawia się, co jeść, aby nie zaszkodzić swojemu dziecku. W Internecie znaleźć można wiele mitów dotyczących diety matki karmiącej. Co zatem spożywać, a czego unikać? O czarnej liście produktów opowiedziała nam Katarzyna Gąsior, dietetyk kliniczny.
Egzaminy ósmoklasistów zaczynają się niedługo, bo już 25 maja. To pierwsze poważne sprawdzanie poziomu zdobytej wiedzy w ich życiu. Temu wyzwaniu towarzyszy kolejne, równie stresujące, czyli wybór szkoły średniej. W jaki sposób rodzice mogą w tym pomóc dziecku?
Niemal każdy rodzic był w sytuacji, kiedy napominał swoje dziecko, aby przestało coś ciągle robić, a ono z uporem powtarzało znienawidzoną przez mamę czy tatę czynność. Czy maluchy robią nam na złość? Jak reagować w takich sytuacjach? Zapytaliśmy o to Annę Dydzik, autorkę bloga Nieperfekcyjna mama oraz psycholog Dorotę Maciejec.
W przyszłym tygodniu uczniowie klas 4-8 z podstawówek oraz ze szkół ponadpodstawowych wracają do nauki hybrydowej. Wydawać by się mogło, że wszyscy są stęsknieni za normalną rzeczywistością i cieszą się na spotkanie z rówieśnikami. Tymczasem nie jest to wcale tak oczywiste. Czego obawiają się dzieci i nauczyciele? O tym opowiedzieli nam Tomasz Bilicki, pedagog, terapeuta i nauczyciel oraz Agnieszka Wielgosz, aktorka, mama ósmoklasistki.
Rodzice przedszkolaków z pewnością niejednokrotnie zetknęli się z tematem odrobaczania, czyli uwalniania organizmu od pasożytów przy użyciu odpowiednich środków. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów, jednak opinie są podzielone. Jak często i czy w ogóle powinniśmy odrobaczać nasze dzieci? Jak reaguje na to flora jelitowa? Na te pytania odpowiedział nam dr Michał Wronowski, pediatra.
Wychowanie dziecka to bardzo trudne zadanie dla przyszłych rodziców. Odpowiedzią na wiele niewiadomych może być psychoterapia rozpoczęta jeszcze przed narodzinami pociechy. Przepracowanie błędów popełnianych przez własnych rodziców wiele ułatwi.
Dla Anny Pawlickiej prawidłowe żywienie dzieci jest szczególnie ważne, bo oprócz tego, że jest mamą 9-miesięcznego Leona i 20-miesięcznego Ignasia, to jest też praktykującym dietetykiem. Ma gabinety w trzech miastach, a radami dzieli się także w mediach społecznościowych. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, o jakie produkty warto rozszerzyć dietę u maluszka.
Niejadek to koszmar każdego rodzica. Zarówno cierpliwość, jak i kreatywność w wymyślaniu nowych sposobów na skłonienie dziecka do jedzenia mają swoje granice. Poszerzanie diety nigdy nie jest proste, ale można sprawić, żeby stało się to łatwe dla rodziców i przyjemne dla dzieci.
Każdy z nas będąc w przestrzeni publicznej, musi mieć zasłonięte usta i nos. Czy te samy zasady obowiązują dzieci? Czy przedszkolaki, które wychodzą na plac zabaw, który znajduje się na terenie placówki także muszą mieć maseczkę? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedziała Eliza Kuna, adwokat.
Magdalena Boczarska na łamach "Twojego Stylu" opowiedziała o tym, co najbardziej cieszy ją w aktorstwie. Poruszyła również temat późnego macierzyństwa, zdradzając jak słynny film "Sztuka kochania" wpłynął na jej życiowe wybory.
Joanna Krupa to jedna z najpopularniejszych modelek na świecie. Jest też szczęśliwą mamą Ashy. Z okazji Dnia Matki prowadząca "Top Model" podzieliła z fanami uroczymi zdjęciami dziewczynki.
Anna Lewandowska chętnie pokazuje w sieci, jak bawi się z dziećmi. Nie inaczej było tym razem - zdjęcie, na którym trenerka tańczy z młodszą córką Laurą podbija serca internautów. Prawie wszystkich, bo jedna z obserwatorek zwróciła uwagę na drobny szczegół w wyglądzie małej Laury. Nieprzychylny komentarz pod fotką wywołał gorącą dyskusję.
Jak zrobić tablicę manipulacyjną? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy poszukują idealnej zabawki dla dziecka. Jak się okazuje, zwykła tablica z narzędziami i przedmiotami użytku codziennego może dać maluchom o wiele więcej radości niż wyszukane zabawki ze sklepu. Co warto zatem na niej umieścić? I o czym należy pamiętać?
Dzieci, które urodziły się przez cesarskie cięcie - z założenia - mają być słabsze. Ponieważ nie przechodziły przez drogi rodne kobiety i "nie zebrały" cennych dla ich zdrowia bakterii, mają częściej chorować na różnego rodzaju alergie. Czy naprawdę są bardziej chorowite? Jak zadbać o mikrobiotę jelitową dziecka, które przyszło na świat dzięki cesarce? Pytamy o to Karolinę Łukaszewicz, dietetyka klinicznego.
Syrop na kaszel suchy i mokry dla dzieci powinien mieć odpowiedni skład, aby szybko przynieść poprawę samopoczucia i przyspieszyć leczenie choroby. Musi być także w pełni bezpieczny dla organizmu tak małego człowieka.
Rok spędzony przed ekranami komputerów z pewnością nie był korzystny dla kręgosłupów dzieci. Godziny spędzone przy biurku, lockdown i brak ruchu dały się we znaki. Jak zaktywizować nasze pociechy do aktywności fizycznej? O tym rozmawialiśmy z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim.
Sędzia Anna Maria Wesołowska nie dzieli się często informacjami ze swojego życia prywatnego. Media społecznościowe wykorzystuje raczej do rozmawiania z fanami o zawiłościach prawnych, tym razem postanowiła jednak zrobić wyjątek, a okazja do tego jest wyjątkowa. Anna Maria Wesołowska kolejny raz została babcią.
Niestety wady zgryzu są często diagnozowane u naszych pociech. Mogą one prowadzić nawet do trudności w jedzeniu czy zniekształceniu mowy. O to, jak temu zapobiec, zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Aleksandrę Burczyńską, stomatolog.
Natalia Kukulska, córka wybitnych polskich artystów: Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego, od wielu lat sama jest szczęśliwą mamą. Razem z mężem, Michałem Dąbrówką, doczekali się trójki dzieci: syna Jana oraz córek Anny i Laury. Starsza córka pary świętuje właśnie 16. urodziny. Z tej okazji Natalia opublikowała wyjątkowy post.
Sześcioletni Declan Babington-MacDonald z Australii zaplatał się w sznurek przyczepiony do pluszowej zabawki. Ucisk był na tyle silny, że chłopiec stracił przytomność. Mimo starań lekarzy dziecka nie udało się uratować.
Pierwsze zabawy i gry integracyjne poznaje się już w przedszkolu oraz szkole podstawowej. Później wykorzystywane są w wielu innych grupach, od harcerstwa i koła studenckie, po wspólnoty wyznaniowe. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się w korporacjach jako forma tzw. team buildingu (z ang. budowanie zespołu). Oto pomysły i inspiracje na gry integracyjne dostosowane do grup wiekowych.
Emily i Matthew Batchelor bardzo długo starali się o drugie dziecko. Stracili ciążę aż 8 razy i kiedy właściwie stracili nadzieję, na świecie pojawiła się ich córeczka, Lottie. Mała właśnie skończyła rok i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wyjątkowa fryzura dziewczynki.
Natalia Siwiec ostatnie 4 miesiące spędziła w Meksyku razem z Mariuszem Raduszewskim i córką Mią. Cała rodzina wróciła do Polski w majówkę. Na miejscu czekali na nich najbliżsi, w tym córka Malwiny Siwiec, która dotąd nie miała okazji poznać swojej sławnej cioci.
Mowa to najważniejszy sposób porozumiewania się z innymi ludźmi. Zaburzenia mowy utrudniają funkcjonowanie społeczne. Diagnoza logopedyczna pozwala wykryć ich przyczyny i wyznaczyć kolejne działania w terapii logopedycznej. Dlatego jest niezmiernie ważna.
Sen dla najmłodszych jest bardzo istotny. Nie tylko wpływa pozytywnie na układ nerwowy, ale także wspomaga rozwój noworodków i niemowląt. Wielu młodych rodziców zastanawia się, ile prawidłowo śpi niemowlę. W artykule postaramy się wyjaśnić wszystkie niejasności, związane z tą potrzebą fizjologiczną u maluchów.
Olaf i Alan Rogowscy to dwaj bracia, którzy chorują na kardiomiopatię rozstrzeniową. Jedyną szansą dla chłopców na powrót do zdrowia jest przeszczep serca. Alan, straszy z braci, niedawno otrzymał nowy narząd i właśnie wrócił do domu. Olaf dalej przebywa w szpitalu w oczekiwaniu na organ. Jak teraz czują się obaj chłopcy?
Zaraz po długim majowym weekendzie maturzyści będą zdawać egzamin dojrzałości. Jak przetrwać te ostanie dni przed wielkim sprawdzianem? W jaki sposób zrekompensować sobie stres? Jak rodzice mogą pomóc swojemu dziecku przetrwać ten trudny czas? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Karoliną Wójcik, psychologiem.