10-latek zamienił się w ludzki gwizdek. Lekarze ostrzegają: "Uważaj, czym bawią się twoje dzieci"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Psycholog radzi, jakie zabawki kupić dzieciakom
Psycholog radzi, jakie zabawki kupić dzieciakom
Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matki
Badanie USG u dzieci
Badanie USG u dzieci
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Dzięki polskim lekarzom zrobił swój pierwszy krok
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Polski lekarz od lat pomaga w Rwandzie
Omikron u dzieci
Omikron u dzieci
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Uwaga! TVN: "Choroba pojawiła się z dnia na dzień". WOŚP gra na rzecz okulistyki dziecięcej
Siła dobrych ludzi
Siła dobrych ludzi
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Protonoterpia w leczeniu dzieci w Polsce
Wszyscy rodzice doskonale wiedzą, że należy mieć oczy dookoła głowy. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Coś o tym wie mama chłopca z San Miguel de Tucuman. Jakiś czas temu 10-latek połknął kawałek zabawki i o mały włos nie przepłacił tego życiem.

Dziecko połknęło zabawkę i zaczęło gwizdać

Bez względu na to, ile lat ma dziecko, niepozorna zabawa może stanowić dla niego niebezpieczeństwo. Tak też było w przypadku 10-letniego chłopca z Argentyny, który przypadkowo połknął róg plastikowej zabawki. W konsekwencji za każdym razem, gdy brał oddech, wydawał z siebie skrzeczące dźwięki. I choć sytuacja ta wyglądała komicznie, ani dziecku, ani rodzicom nie było do śmiechu. Pacjent szybko trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy, operacyjnie wyciągając zalegający w gardle przedmiot. Następnie Dr Santiago Gomez Zuviria nagrał filmik ostrzegawczy i umieścił go na Facebooku, dodając: "Uważaj, czym bawią się twoje dzieci".

Film gwiżdżącego pacjenta podbija sieć

Mimo że do incydentu doszło kilka lat temu, do dziś nagranie krąży w sieci i zadziwia internautów. Filmik wyświetlono ponad 9 milionów razy. Niestety przez niektóre osoby jest wykorzystywany w niewłaściwym sposób, na co zwrócił uwagę lekarz zajmujący się dzieckiem.

- Chcę prosić o pomoc. Kilka dni temu udostępniłem film przedstawiający małego chłopca, który miał wypadek z klaksonem-zabawką. Moją jedyną intencją było uświadomienie znajomym, na jakie ryzyko narażone są małe dzieci podczas zabawy zabawkami. Niestety są osoby, które złośliwie wykorzystały ten film, dlatego proszę wszystkich moich znajomych o zgłaszanie postów, które mają na celu ośmieszenie sytuacji, przez którą przeszedł mały chłopiec - przekazał.

Ratownicy ostrzegają - dziecko jest tylko dzieckiem, a ciekawość świata często doprowadza do nieprzemyślanych zachowań. Rodzice powinni więc mieć swoje pociechy cały czas na oku. Dzięki temu w obliczu niebezpiecznej sytuacji są w stanie szybko reagować i pomóc maluchowi.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Morsa Images/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości