Stwórz z dzieckiem mini ogródek w domu, ogrodzie lub na balkonie. "Każdy laik może to zrobić"

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Mini ogródek dla dzieci – w domu, w ogrodzie i na balkonie
Mini ogródek dla dzieci – w domu, w ogrodzie i na balkonie Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Tworzenie mini ogródka to dobra zabawa, dzięki której nasze pociechy zdobywają wiedzę na temat roślin. W Dzień Dobry TVN Magdalena Kordaszewska pokazała kilka sposobów na zakładanie hodowli. - Dzieciaki, jak do tego wkręcimy, będą zachwycone - zadeklarowała ekspertka ds. zabawek i akcesoriów.

Książki o roślinach dla dzieci

Magdalena Kordaszewska przygotowanie mini ogródka zaczęła od teorii.

- Każdy laik może to zrobić. Zaraz wam pokażę różne patenty, jak to wykonać. Dzieciaki, jak do tego wkręcimy, będą zachwycone. Przyniosłam sporo literatury fachowej. To jest taki pretekst, żeby porozmawiać z dziećmi o pszczołach, warzywach, pestkach, roślinach, ziarenkach - mówiła ekspertka, prezentując ciekawe książki.

Mini ogródek dla dzieci - jak założyć?

Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne.

- Taki ogródek możemy sobie zrobić sami albo kupić zestaw, w którym już wszystko jest: łopatki, ziarenka, ziemia. Możemy pomalować skrzynkę i mieć w niej mini ogródek. Możemy też zrobić sobie las w słoiku - opowiadała Magdalena Kordaszewska.

Aby osiągnąć szybkie efekty, ekspertka poleca nabyć gotowe rozsady np. sałaty czy innych warzyw albo sadzonki np. ziół, pomidorów, truskawek czy poziomek.

- Zobaczcie, mam też zestaw do uprawy mikro liści, gdzie w kilka dni możemy wysiać mikro listki i je skubać. [...] Tu z kolei mam bomby kwietne. W takich bombach mam różne ziarenka, czyli sprytnie wybrana przez fachowców mieszanka. W zależności od tego, czy chcemy posadzić kwiatki na balkonie, czy wabić motyle, czy mieć wyjątkowo pachnący ogród, myślę, że to się świetnie sprawdzi - podkreśliła nasza rozmówczyni.

Magdalena Kordaszewska zaprezentowała również:

  • zestaw do założenia mini szklarni,
  • słoik do ziaren,
  • szklarnię-szafę.

Więcej na ten temat w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowon/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości