Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Zabawki interaktywne dla rodzeństwa – jakie wybrać?

Let's be kids!

Zabawki interaktywne dla rodzeństwa – jakie wybrać?

Nie ma to jak wspólna zabawa! Jak ją dobrze zorganizować, żeby zarówno młodsze, jak i starsze dziecko miało z niej radość i wyniosło dla siebie korzyść? Pomogą w tym specjalnie dobrane interaktywne zabawki dla dzieci.

Wspólna zabawa rodzeństwa

Kiedy między rodzeństwem występuje niewielka różnica wieku ważne jest, aby dzieci wspólnie spędzały czas. To wzmocni ich relacje, nauczy kontaktu z innymi, a przy okazji przysporzy wiele radości. Jednak każdy rodzic wie, że organizacja zabawy dla rodzeństwa nie zawsze bywa łatwa i czasami kończy się kłótnią. Od czego zatem zacząć? Przede wszystkim od zapewnienia bezpieczeństwa i swobody maluchom. Warto także wytłumaczyć swoim pociechom zasady wspólnej zabawy i wyjaśnić co wolno, a czego nie powinny robić.

Zabawki dla rodzeństwa

Kolejny ważnym krokiem, jest dobór odpowiednich zabawek interaktywnych, które potrafią zachęcić do zabawy dzieci w różnym wieku. Najlepsze są te, które rosną razem z maluszkiem - to oszczędność zarówno miejsca jak i pieniędzy. Interaktywny Turlaczek Rovee od Fisher-Price® to idealny wybór zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Zabawka potrafi samodzielnie się ruszać, turlać w różnych kierunkach po podłodze, a do tego świecić, mówić i śpiewać!

Wesoły, zielony towarzysz ma podświetlaną buzię i miękkie, ruchome ramiona. Dzięki czterem trybom edukacyjnym, dostosowuje się do etapu rozwoju dziecka. Najmłodszych zachęci do raczkowania, nieco starszych do rzucania piłką, czy zabawy w chowanego. Przy tym zabawka spełnia funkcję edukacyjną i potrafi nauczyć dziecko m.in.: literek, cyferek oraz kolorów. Rączki turlaczka składają się, przez co zabawka nie zajmuje dużo miejsca na półce po zakończonej zabawie.

Budowanie

Wspólne budowanie z klocków to prawdziwy hit wśród zabaw dla rodzeństwa. Ta z pozoru prosta zabawa daje dużo możliwości. Młodsze dziecko może budować, podczas gdy starsze będzie doradzało jak to zrobić. Twoje pociechy nauczą się współpracy i komunikacji. W tym przypadku świetnie sprawdzą się zestawy Mega Bloks® od Fisher-Price®. Duży rozmiar klocków wpłynie korzystnie na rozwój koordynacji i zręczności u maluchów, a także pobudzi ich kreatywność. Sprzątanie po zakończonej zabawie będzie szybkie i przyjemne dzięki wygodnej torbie do przechowywania, dołączanej do każdego zestawu.

Zobacz też:

Jak nauczyć dziecko zasypiać samemu? Sprawdzone sposoby, jak oduczyć malucha spania z rodzicami

Jakie zabawki rozwijają u dziecka wyobraźnię i kreatywność?

Kiedy dziecko zrobi pierwszy krok?


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
50
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
09.12.2020
Karolajna
Moje dzieciaki dostaną klocki, planszówki i puzzle - te zabawki sprawią że dzieciaki razem będą się bawić. Dodatkowo i córka i syn dostaną po rowerku biegowym toyz. W sumie oni są zgodnym rodzeństwem i lubią razem spędzać czas. Mam nadzieję, że jak będą starsi to sytuacja się nie zmieni. :)