Sport i fitness

Kangurze buty, czyli ciekawy sposób na poprawę kondycji i dobrą zabawę

Sport i fitness


Pandemia dała się we znaki, a osoby po przebytej chorobie narzekają na problemy z wydolnością organizmu. Jak poprawić kondycję i przygotować się do powrotu na salę treningową? Ćwiczenia na butach z amortyzatorami znacznie poprawiają funkcjonowanie i wydolność naszego ciała, a do tego są bezpieczne dla stawów. O szczegółach opowiedziała nam Ada Krzemińska, instruktorka fitness, która przekonała do podskoków nasze prowadzące.

Kangurze buty - sposób na dobrą zabawę i świetną kondycję

Pandemia nie pandemia, prawda wygląda tak, że przez ostatni rok siedzieliśmy w domach, a nasza kondycja fizyczna zrównała się z poziomem ziemi. Gdy na dworze robi się coraz cieplej, a w naszych głowach przebijają myśli o urlopie na plaży, warto wykorzystać ostatni moment i pozbyć się niechcianych fałdek na brzuchu. Jak? Wszystko małymi krokami. Ciężki trening po długiej przerwie nie tylko zakończy się zakwasami, ale także trwale zniechęci nas do dalszych poczynań, a jak wiadomo, w życiu ważna jest konsekwencja. Od czego więc zacząć, aby aktywność fizyczna była dla nas przyjemnością, a nie karą?

Ada Krzemińska, instruktorka fitness pokazała nam nowy wynalazek – kangurze buty, czyli buty z amortyzatorami. Sprzęt ten dzięki znajdującej się pod podeszwą gumie i płozie sprawia, że możemy odbijać się od podłoża niczym australijskie kangury.

Dzięki tym butom podnosimy wydolność i kondycję fizyczną, obniżamy ciśnienie, cholesterol i przede wszystkim chudniemy

– powiedziała specjalistka. Jak dodała, zabawa ta sprawia, że twarzach dorosłych i dzieci pojawia się szczery uśmiech. To postanowiły przetestować nasze prowadzące. Agnieszka i Ewa wraz z instruktorką wykonały więc szybki trening.

Jakie są przeciwwskazania dla kangurzych skoków?

Skoki zazwyczaj kojarzą nam się z nadwyrężaniem stawów. Czy zatem kangurze buty są dla każdego? Ada Krzemińska wyjaśniła, że dzięki amortyzacji sprzęt ten odciąża stawy przy jednoczesnym wysiłku mięśni. Jest więc całkowicie bezpieczny.

- Buty te amortyzują też nasze stawy i co najważniejsze, na drugi dzień nie mamy zakwasów- tłumaczyła.

Gdzie w kangurzych butach możemy skakać? Do tego wystarczy nam płaska nawierzchnia. Idealna będzie jednakowo sala gimnastyczna, wybetonowany chodnik czy kostka brukowa. Jedne, na co należy zwracać uwagę, to fakt, aby nie skakać zaraz po deszczu. Śliskie podłoże może zakończyć się wypadkiem.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Już wiadomo, od kiedy będzie można iść na basen, siłownię czy do klubu fitness

Fitness dla psów. Ekspert: "Dzięki ćwiczeniom czworonogi mogą się wyciszyć i uspokoić"

Sonia Saternus gwiazdą bikini fitness. "Pracuje na 3 zmiany i nigdy nie narzekała, że jest jej ciężko"

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości