kondycja

  kondycja

  Pandemia dała się we znaki, a osoby po przebytej chorobie narzekają na problemy z wydolnością organizmu. Jak poprawić kondycję i przygotować się do powrotu na salę treningową? Ćwiczenia na butach z amortyzatorami znacznie poprawiają funkcjonowanie i wydolność naszego ciała, a do tego są bezpieczne dla stawów. O szczegółach opowiedziała nam Ada Krzemińska, instruktorka fitness, która przekonała do podskoków nasze prowadzące.

  Pułap tlenowy jest wartością, która zmienia się wraz z wiekiem. Największą organizm osiąga w okolicy 20. roku życia, potem ulega ona stopniowemu obniżeniu. Wskaźnik, jakim jest maksymalny pułap tlenowy, wpływa na wydolność organizmu, dlatego jest tak ważny dla sportowców. Mięśnie najlepiej pracują wtedy, gdy organizm jest dobrze zaopatrzony w tlen.

  Bieganie to najlepszy i najprostszy sposób na poprawę kondycji. Pomaga wzmocnić wytrzymałość, wydolność organizmu i zwiększyć pojemność płuc. Co zrobić, jeśli pomimo treningów cały czas mamy problem z zadyszką i brakiem tchu? Dowiedz się, jak często można biegać i jak to robić, żeby schudnąć.

  Od kilku dni w mediach głośno jest o konflikcie między Piotrem Żyłą i jego żoną Justyną. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychologa sportowego Pawła Habrata, aby zapytać, jak sprawy prywatne i problemy rodzinne mogą wpływać na kondycję sportowców. Czy to prawda, że niektórzy trenerzy zachęcają zawodników do ustatkowania się? Co jest częstym źródłem braku wsparcia ze strony partnera sportowca?

  Trener personalny Tomasz Choiński wybrał się do teatru, by sprawdzić, jak to jest z aktywnością fizyczną i kondycją przyszłych aktorek. Dziewczyny mogły liczyć na wparcie Tomka Karolaka, niestety tylko mentalne ;)

  Pani Anna Markiewicz kochała góry i wędrówki. Swoją pasją chciała zarazić córkę Alinę. Udało się. Alina została podróżniczką i to ona teraz zabiera swoją mamę na wyprawy po górach. Czasami jest ekstremalnie. Zobaczcie, jak mama i córka spędzają razem czas. Tylko pozazdrościć Pani Annie kondycji.

  Wiele gwiazd angażuje się w akcje charytatywne na rzecz dzieci. Należą do nich m.in. Marta Żmuda-Trzebiatowska i Anna Cieślak. Komu pomagają tym razem? Z aktorkami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Rozmawiała również z muzykiem Grzegorzem Hyżym. Czy przed koncertami pracuje nad swoją kondycją?

  Joga odpręża i pozwala nabrać energii na cały dzień. Joga poporawia także ukrwienie i kondycję. Czy może ją ćwiczyć każdy? W studiu Dzień Dobry TVN Magdalena Tomaszewska, instruktorka jogi, pokazała jak poprawnie wykonywać poszczególne asany. Dlaczego trzeba je wykonywać powoli? Czy uprawiając jogę grozi nam jakakolwiek kontuzja?