Diety i odchudzanie

Wspólnie stracili ponad 130 kilogramów. "Zrobiliśmy to, by ocalić naszą miłość"

Diety i odchudzanie

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
nypost.com
kobieta, która zmaga się otyłością

Kenny Turner i Lauren Harvey zmagają się z otyłości. Kiedy w 2018 roku poznali się i zakochali w sobie, postanowili wspólnie zmierzyć się z chorobą. Dzięki samozaparciu i wzajemnemu wsparciu zgubili 330 funtów, czyli ponad 130 kilogramów.

Para wspólnie walczyła z otyłością

Kenny Turner i Lauren Harvey poznali się i zakochali w sobie w 2018 roku. Oboje od wielu lat zmagali się z otyłością. 37-letni Kenny doszedł do wagi 410 funtów (ok. 185 kilogramów), natomiast 35-letnia Lauren osiągnęła wagę 296 funtów (ok. 134 kilogramów). Oboje zgodnie przyznają, że otyłość miała ogromny wpływ zarówno na ich zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

Jak walczyć z otyłością?

Operacja bariatryczna
Operacja bariatryczna
wideo 2/3

W rozmowie z Media Drum mężczyzna wyznał, że nadmierne kilogramy sprawiały, że unikał spotkań towarzyskich i niemal zupełnie odizolował się od świata. Co gorsza, brak kontaktu z innymi ludźmi nasilał w nim uczucie nienawiści do samego siebie. - Wszędzie, gdzie się udałem, czułem się jak największa osoba w pokoju. Czułem, że wszyscy się na mnie gapią i mnie osądzają - powiedział mężczyzna w rozmowie z dziennikarzami. Te wszystkie negatywne uczucia odbiły się na jego relacji z Lauren. Na szczęście, dzięki wzajemnemu wsparciu i miłości parze udało się pokonać chorobę.

Jak parze udało się zgubić ponad 130 kilogramów?

Szansą dla pary na odzyskanie zdrowia była operacja bariatryczna, jednak Kenny nie chciał się poddać zabiegowi. Dopiero, kiedy Lauren przyznała się, że myśli o takim zabiegu, mężczyzna zmienił zdanie. - Myśl, że będę miał obok siebie kogoś, kto przechodzi przez to samo, co ja, złagodziła wiele moich niepokojów – dodał Kenny.

I tak w 2019 roku zakochani poddali się operacji zmniejszającej żołądek. Podczas zabiegu lekarze usunęli aż 85 proc. żołądka mężczyzny. Dzięki temu waga Kenny'ego spadła do 211 funtów (ok. 95 kilogramów), a Lauren do 169 funtów (ok. 76 kilogramów). Łącznie zgubili 300 funtów, czyli ponad 130 kilogramów.

- Zrobiliśmy to, by ocalić naszą miłość - przyznali zgodnie.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: nypost.com

Źródło zdjęcia głównego: Jose Luis Pelaez Inc/Getty Images

Pozostałe wiadomości