chirurgia bariatryczna

    chirurgia bariatryczna

    Justyna Mazur, to popularna w sieci youtuberka i autorka podcastów. Jej konta w social mediach śledzi tysiące fanów. Choć popularność przyniosły jej treści, jakie tworzy zawodowo, między innymi cykl kryminalny pt. "Piąte: Nie zabijaj", to z obserwatorami, dzieli się także prywatnym życiem, w tym swoimi wieloletnimi zmaganiami z otyłością. Miesiąc temu Justyna Mazur przeszła operację resekcji żołądka. Co czuje podczas rekonwalescencji?

    Niekiedy jedyną szansą dla pacjentów jest operacja bariatryczna.

    Mateusz Borkowski, znany widzom jako Big Boy, jeszcze kilka lat temu ważył 244 kg. Dzięki determinacji i pomocy lekarzy udało mu się zrzucić aż 170 kg. Uczestnik programu "Gogglebox. Przed telewizorem" ma za sobą trudną walkę o własne życie i zdrowie. Dziś zachęca innych do dbania o siebie oraz pokazuje efekty ciężkiej pracy i ogromnej konsekwencji w dążeniu do celu. Jego ostatnie zdjęcie z plaży wzbudziło wiele emocji.

    Co piąte polskie dziecko ma problemy z otyłością. A około 30 proc. polskich dzieci nie uczęszcza na lekcje WF-u. A ponieważ 22 maja obchodzić będziemy Europejski Dzień Walki z Otyłością, do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy prof. Wiesława Tarnowskiego, chirurga bariatrę, by porozmawiać z nim na temat problemu otyłości. Profesor wyjaśnił czym jest bariatria, jakie są choroby towarzyszące otyłości oraz, jakie skutecznie leczyć otyłość.