Andziaks nie ukrywa, że lubi luksusowe dodatki. Influencerka od kilku sezonów poluje więc na popularne klapki marki Hermes. Gdy wymarzone buty miała już prawie w dłoniach, ekspedientka szybko zgasiła jej zapał. Całe zdarzenie zdenerwowana gwiazda opisała w sieci.
W studiu Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z Tatianą Mindewicz-Puacz, która podpowiedziała nam, jak możemy rozładować gniew, nie stwarzając zagrożenia dla otoczenia i własnego portfela.
"To też działa".
Złość to bardzo silna emocja, którą - niestety - część z nas tłumi w sobie. Nie wiemy, w jaki sposób ją rozładować i uwolnić od napięcia. Jak można sobie z nią poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Iwona Guzowska, mistrzyni świata w kickboxingu i boksie, coach.
Niemal każdy rodzic był w sytuacji, kiedy napominał swoje dziecko, aby przestało coś ciągle robić, a ono z uporem powtarzało znienawidzoną przez mamę czy tatę czynność. Czy maluchy robią nam na złość? Jak reagować w takich sytuacjach? Zapytaliśmy o to Annę Dydzik, autorkę bloga Nieperfekcyjna mama oraz psycholog Dorotę Maciejec.
Złość to zupełnie naturalna emocja, którą doskonale zna każdy z nas. Czy zawsze trzeba nad nią panować? Co zrobić, kiedy jest w nas jej za dużo? Sposoby na złość znalazły licealistki ze Szczecinka, które prowadzą fanpage "Plan na złość".
Pandemia, praca zdalna, a do tego problemy finansowe - wszystko to potęguje uczucie napięcia, które potem chcemy uwolnić. Radzenie sobie z przejawami gniewu jest jednym z największych wyzwań w związku. Złość partnera może bowiem zranić i sprawić, że zaczniemy w siebie wątpić, a nawet stracimy poczucie bezpieczeństwa. Jak nie potęgować konfliktu? O tym opowiedziała nam Marta Żysko-Pałuba, psycholog i psychoterapeuta.
Według badań amerykańskiej psycholog Phyllis Chesler najbardziej agresywnymi kobietami na świecie są Polki. Czy rzeczywiście tak jest? W jaki sposób kobiety okazują złość? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dr Małgorzatą Majewską z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wybuchać czy tłumić? Czy należy manifestować złość? O tym, jak sobie radzić ze złością rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z psychiatrą Mają Herman, aktorką Moniką Mariotti i dziennikarzem oraz performerem Rafałem Betlejewskim. Dlaczego się złościmy? Ile prawy jest w stwierdzeniu "złość piękności szkodzi"?
Słynna zasada stosowana przez rządy państw z całego świata głosi, że "z terrorystami się nie negocjuje". A co jeśli "terrorystą" jest nasze własne dziecko, które dostało atak złości na środku supermarketu, chodnika lub stacji benzynowej? Publiczność takiego przedstawienia również nie jest przychylna: "patrzą z pogardą, dają rady jak wychowywać, a czasami pytają czy nic się nie dzieje" - wylicza Marcin Prokop. Rodzicielstwo to czasem niełatwy kawałek chleba. Jak poradzić sobie z niekontrolowanymi atakami złości u dziecka? Czy istnieje jakaś uniwersalna metoda, która działa na wszystkich małych złośników? O tym w Dzień Dobry TVN psycholog dziecięcy dr Monika Perkowska, mama 2 synów i dziennikarka Beata Sadowska oraz vlogerka i mama 4-letniej dziewczynki Aleksandra Radomska.
Każdemu zdarza się stracić panowanie nad sobą. Co wyprowadza z równowagi Weronikę Książkiewicz? Sprawdziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. A co najbardziej irytuje Agnieszkę?
Według socjologów Polacy to poddenerwowany naród i z każdym rokiem wnerwiamy się coraz bardziej. A na co najczęściej? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czy znalazł kogoś, kto się nie denerwuje?
Sen jest niezwykle ważny, ponieważ pozytywnie wpływa na naszą kondycję fizyczną i psychiczną. Osoby, którym dokucza bezsenność mają problemy z pamięcią, szybciej się złoszczą i są bardziej impulsywni. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: kierownika Pracowni Elektroencefalografii i Badań nad Snem dr Tadeusza Piotrowskiego i internistkę, specjalistkę w zakresie chorób wewnętrznych i chorób płuc dr n. med. Ewę Czernicką-Cierpisz, aby zapytać, jak działa niewyspane ciało i umysł i jak zbyt mała dawka snu odbija się na naszym ciele i zdrowiu.
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger zapytał warszawiaków o to, co wyprowadza ich z równowagi. Brud, hałas, co jeszcze? Robert przeprowadził też małą prowakację... Czy reporterowi Dzień Dobry TVN się oberwało? Dlaczego denerwuje nas to, na co nie mamy wpływu i czy gniew bywa motywujący? O to dziennikarz zapytał psycholog Ewę Jarczewską Gerc. A Was, co najbardziej denerwuje?
Choć z zawodu jest sportowcem, jego pasją jest aktorstwo. Anna Wendzikowska przy okazji promocji filmu "Szybcy i wściekli 7" spotkała się z Jasonem Stathamem. Postać grana przez aktora jest niezniszczalna, czy prywatnie Jason również taki jest? Jak radzi sobie z emocjami i wyładowuje złość oraz, jak w natłoku obowiązków udaje mu się utrzymać tak doskonałą formę fizyczną?
23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2020 roku depresja znajdzie się na drugim miejscu wśród najczęstszych chorób świata. Jak można odróżnić smutek od depresji? Jak objawia się depresja i jak długo może nam towarzyszyć? Na te pytania odpowiedział nam prof. Janusz Heitzman, psychiatra, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Złościć się to rzecz ludzka. Jednak coraz częściej złość postrzegana jako zachowanie, którego się wstydzimy. Dlatego tak często nie pozwalamy sobie na upust negatywnych emocji. Zamiast powiedzieć, co nam nie pasuje, kumulujemy w sobie złość. Później pojawiają się wyrzuty sumienia, bo pozwalamy wejść sobie na głowę. A złość może być motorem napędowym do działania. Umiejętne wyrażanie złości pomaga obronie własnego "ja".