Donald Tusk jest chory. Lekarze zdiagnozowali u premiera zapalenie płuc. Centrum Informacyjne Rządu w specjalnym komunikacie podało, że w najbliższych dniach szef rządu będzie musiał ograniczyć aktywność.
Richard Gere - jeden z najbardziej cenionych amerykańskich aktorów - trafił do szpitala. Artysta podczas wypoczynku w Meksyku zaczął się uskarżać na silny kaszel.
Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 bardzo często prowadzi do zapalenia płuc. Czy zmiany widoczne tylko w jednym płucu także świadczą o COVID-19? Odpowiedzi na to pytanie w Dzień Dobry TVN udzielił dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Pneumokoki to bakterie, które mogą prowadzić do zapalenia opon mózgowych czy płuc. O tym, jak bardzo są niebezpieczne, mówi się głównie w kontekście dzieci. Tymczasem zagrażają również dorosłym i aby się przed nimi chronić oni także powinni się szczepić. Dlaczego lepiej nie lekceważyć pneumokoków?
Zapalenie płuc to dolegliwość o ostrym przebiegu i charakterystycznych objawach. Choroba rozwija się szybko i najczęściej dotyka niemowlaki, co wiąże się z niedojrzałością anatomiczną i funkcjonalną ich układu oddechowego.
Zapalanie oskrzeli i zapalenie płuc to najłagodniejsze z powikłań, które mogą się pojawić po niewyleczonej infekcji. Zdziwiliście się, że użyliśmy słowa: "najłagodniejsze"? Zrobiliśmy to, ponieważ konsekwencje niedoleczonego przeziębienia mogą być znacznie poważniejsze. O tym w Dzień Dobry TVN doktor Piotr Gryglas.
Grypa ta choroba zakaźna układu oddechowego przenosi się drogą kropelkową, może mieć trudny w leczenu przebieg i dawać powikłania. Częściej zapadają na nią ludzie z obniżoną odpornością. Z doktorem Piotrem Gryglasem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, czy zagraża nam epidemia świńskiej grypy? Kiedy powinniśmy się udać do lekarza? Dlaczego grypy nie można leczyć antybiotykami? Czym jest tzw. bezobjawowe zapalenie płuc?