węch

  węch

  Trenerka psów Olga Talarska razem ze swoją suczką Hanzą wtajemniczyła nas w psi świat. Dowiedzieliśmy się, czemu może przysłużyć się psi węch i jaką odgrywa rolę w życiu psa. Nosework to jeszcze niezbyt popularna dziedzina sportowa, która z chwili na chwilę cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród czworonogów i ich właścicieli.

  W Polsce trwa pandemia koronawirusa. Najświeższe dane Ministerstwa Zdrowia wskazują na zakażenie u kolejnych 24 051 osób. Jak rozpoznać objawy patogenu? Kiedy traci się węch i smak? Jak długo jesteśmy ich pozbawieni?

  Koronawirus, który towarzyszy nam od kilku miesięcy, nadal się rozprzestrzenia. Chorych przybywa na całym świecie, także w Polsce. Coraz więcej jest wątpliwości związanych z COVID-19. W naszym programie starają się je rozwiewać eksperci. Jedno z pytań dotyczy utraty węchu. Czy zawsze oznacza zakażenie?

  Całkowita utrata węchu i smaku są obecnie uznawane przez lekarzy za jedne z charakterystycznych i podstawowych objawów koronawirusa. Według badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców symptomy te występują u 4 na 5 osób z pozytywnym wynikiem testu. Jak objawy opisują pacjenci? Temat ten poruszył Norbert Wrzesiński, fizjoterapeuta, który od marca nie odzyskał całkowicie smaku i powonienia.

  10-letni Kacper Roy to chłopiec obdarzony genialnym węchem. Jego niezwykły talent pozwala mu rozpoznawać, łączyć i komponować zapachy. Od kilku lat Kacper współpracuje z senselierką Martą Siembab. Panią Martę oraz Kacpra i jego mamę gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje. Kacper opowiedział nam m.in. o zapachach, które skomponował.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martę Siembab, senselierkę, która wytłumaczyła nam, na czym polega jej zawód. Czy to prawda, że zapachem możemy uwieść drugą osobę? Czy każdy z nas może wytrenować swój węch? Ile zapachów rozpoznaje przeciętny człowiek? Jaki jest ukochany zapach Doroty Wellman?