Ula Chincz

  Ula Chincz

  Na antenę TVN wraca program Dom Marzeń. Kiedy będziemy mogli zobaczyć drugą edycję? Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w programie? W jakim miejscu powstanie dom? Czy będzie duży? Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak zapytał o to prowadzącą program Ulę Chincz, Wieśka Skibę i architekta Hernana Gomeza.

  W kolejnym odcinku Ogniem i nożem w szranki stanęli dziennikarze Dzień Dobry TVN: Ula Chincz i Piotr Kraśko. Pojedynkowali się na francuskie naleśniki wytaplane w pomarańczy. Kto wygrał tę walkę? Czyje ciasto na naleśniki bardziej trzymało się kupy? Kto, kogo sabotował? W czyich rękach wszystko twardnieje? Czyja pomarańcza po utarciu wyglądała, tak jakby była dwa tygodnie na Dominikanie? No i kto zachowywał się jak fleja? :)

  Już w najbliższą niedzielę reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra mecz 5. kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Przeciwnikiem będzie Czarnogóra. Niestety w meczu nie zagra Grzegorz Krychowiak. Czy z kontuzją zawodnika ma coś wspólnego jego przyjaciel Wojciech Szczęsny? Z Wojtkiem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Jak żyje mu się w Rzymie? Jacy są włoscy kibice? Gdzie z Mariną spędzą Wielkanoc? W internecie pojawił się film, na którym widać, jak Wojtek klepie po udzie Roberta Lewandowskiego, kiedy ten jest masowany. Dlaczego to zrobił? Czy bramkarz często odwiedza swoich kolegów z reprezentacji, kiedy są masowani? ;)

  Królowa Szwecji Sylwia odwiedziła Polskę, by po raz trzeci wręczyć nagrodę pielęgniarską swojego imienia. Po raz pierwszy laureatką została Polka, która zaproponowała najbardziej kreatywne rozwiązanie, mające usprawnić opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Dlaczego królowa Sylwia postanowiła poświęcić się także problematyce osób z demencją? Co spodobało się Jej Wysokości w zwycięskim projekcie Natalii? Ze szwedzką królową spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Natalia Duszeńska, studentka piątego roku pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, została nagrodzona przez szwedzką królową Sylwię za projekt "Na marzenia nigdy nie jest za późno". Pani Natalia pracuje w zakładzie opiekuńczo-leczniczym i - jak mówi - problemy osób starszych są jej bardzo bliskie. Czego potrzebują starsze osoby? Jakie są ich marzenia? Jakich umiejętności i cech wymaga opieka nad starszymi osobami? Czy nagrodzona pielęgniarka planuje pracować poza granicami Polski? Pani Natalio, GRATULUJEMY!

  Filip Chajzer postanowił przetestować współczesnych mężczyzn! Jak radzą sobie z prostymi pracami domowymi? Czy wygrają pojedynek z lustrem, gniazdkiem elektrycznym i deską klozetową...? Zobaczcie! W studiu Dzień Dobry TVN, domowi majsterkowicze - Tomasz Sobierajski, Marcin Daniec i Dawid Czupryński, o tym, czy współcześni mężczyźni rzeczywiście stają się coraz bardziej atechniczni.

  9 lutego 2017 r. obejrzymy pierwszy odcinek programu Milionerzy. Ale już dzisiaj Hubert Urbański pozwolił dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz zagrać o milion. I udało się! Ula wygrała główną nagrodę. Czy potrzebowała kół ratunkowych? Sama też miała kilka pytań do Huberta.

  Sir Richard Shirreff to były zastępca Naczelnego Dowódcy Sił NATO w Europie. Niedawno napisał książkę "2017. Wojna z Rosją". Z wojskowym spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz, aby zapytać o zagrożenia płynące ze strony Rosji, bezpieczeństwo Polski jako członka NATO i politykę Prezydenta USA Donalda Trumpa.

  Od 1 lipca wejdą w życie nowe przepisy, które wprowadzą jednolity system recyklingu. Co to oznacza? O nowych zasadach segregacji odpadów rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze specjalistką ds. ochrony środowiska Joanną Szubierajską.

  Ruszają na Syberię, ... "żeby znaleźć zimno". Ich celem jest wioska Ojmiakon, gdzie temperatury spadają nawet do - 70 stopni Celsjusza. Z Walerianem Romanowskim, który zamierza ustanowić nowy rekord Guinnessa i Wawrzyńcem Kucem, koordynatorem ekstremalnej wyprawy na Syberię, rozmawiała Ula Chincz. Gdzie przygotowywali się do syberyjskich warunków i dlaczego rower, na którym będzie jechał Walerian nie ma przerzutek ani hamulców?

  "Wychodzisz z jednego pokoju, w którym otrzymujesz zwierzenia na temat "straszności" szkoły, przechodzisz przez drugi pokój, w którym jest problem, że Borys nie pożyczył zabawki... słysząc na dole rozdzierający krzyk najmłodszego dziecka, które woła, że właśnie mama jest potrzebna. To tak w skrócie, ale jest fajnie". W rozmowie z Ulą Chincz, o tym, jak się funkcjonuje kiedy ma się pełen wiekowy przekrój dzieci w domu, opowiedzieli Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski.

  Tym razem Wiesiek Skiba dostał zlecenie od dziennikarki Uli Chincz, z którą postawił jeden dom. Teraz u Uli trzeba było powiesić kokon do bujania dla Rysia, syna Uli. Zobaczcie, gdzie najlepiej zawiesić taki bujany kokon i jak go zamontować. Ile czasu zajęło to naszej "złotej rączce"?

  Teatr Wielki Opera Narodowa otwiera swoje magazyny. Teraz każdy będzie mógł wypożyczyć kostiumy ze spektakli. Ile kosztuje wypożyczenie kostiumu? Czy wszystkie stroje znajdujące się w magazynach są do wypożyczenia? Czy trudniej jest naprawiać kostium, czy szyć? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czy znalazła w teatrze idealny dla siebie kostium? A w co przebrałaby Dorotę Wellman i Marcina Prokopa?

  Ula Chincz zabrała nas na wycieczkę po siedzibie włoskiej telewizji RAI. Zajrzała m.in. za kulisy ich najpopularniejszych programów, do telewizyjnej restauracji i oczywiście do kawiarni!

  W schroniskach wiele zwierząt czeka na nowych właścicieli. O czym powinniśmy wiedzieć decydując się na adopcję? Co znajduje się w umowie adopcyjnej? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Mistrz Świata w siatkówce Andrzej Wrona szukał dla siebie nowego lokum. Powód? Remont łazienki w jego mieszkaniu. Przygarnęła go dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Czy Andrzej sprawdził się w roli współlokatora? Dostosował się do dwóch zasad panujących w domu Uli? Dał radę "wybiegać" wyścigowego psa Chinczów? ;)

  W 2017 r. Paszporty Polityki przyznano po raz dwudziesty czwarty. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy tegorocznych zwycięzców: Natalię Fiedorczuk-Cieślak, Marzenę Diakun, Daniela Rycharskiego i Wacława Zimpela. W jakich kategoriach wygrali? Czym dla laureatów jest ta nagroda? Obok nich usiadł redaktor naczelny tygodnika "Polityka" Jerzy Baczyński. Zapytaliśmy go, co wyróżniało zwycięzców od innych nominowanych do nagrody.

  Już dzisiaj poznamy laureatów Paszportów Polityki 2016. Gala odbędzie się w Teatrze Wielkim. Jedną z osób, które wystąpią podczas imprezy jest Julia Marcell - laureatka Paszportów w 2011 r. Czy nagroda pomogła jej rozwinąć karierę? Za muzyczną oprawę gali odpowiedzialny jest m.in. Jan Młynarski. Kto - oprócz Julii - zagra i zaśpiewa podczas imprezy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  Zdecydowano o odstrzale 30 żubrów w Puszczy Boreckiej i Knyszyńskiej. Mają to zrobić odpłatnie myśliwi. Informacja ta wywołała burzę. O komentarz poprosiliśmy dziennikarza Adama Wajraka, biologa prof. Rafała Kowalczyka oraz aktora i ambasadora WWF Marcina Dorocińskiego. Dlaczego ich zdaniem podjęto decyzję o odstrzale? Ile myśliwy płaci za odstrzał żubra? Co mogą zrobić obrońcy zwierząt, aby uchronić żubry?

  Nie wszystkie kobiety są szczęśliwymi posiadaczkami gęstych i długich rzęs. Dlatego do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy instruktorkę Noble Lashes Agnieszkę Murdzek, aby pokazała, co zrobić, aby mieć piękne rzęsy od zaraz. Jak dbać o przedłużone i zagęszczone rzęsy?

  Przed dyrektorem reprezentacji Polski w piłce nożnej ds. organizacyjnych Tomaszem Iwanem i jego partnerką dziennikarką Natalią Jakułą nowe wyzwanie - już niedługo zostaną rodzicami. Czy Tomek będzie przy porodzie? O swoich planach na przyszły rok i atmosferze panującej w reprezentacji para powiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz.

  Ula Chincz wybrała się do Krakowa na spotkanie z Anną Starmach i jej siostrami. Jak wyglądają święta w ich rodzinie? Kto jest głównym organizatorem całego zamieszania? Porozmawiały o tym nad filiżanką gorącej czekolady i kawałkiem trzyskładnikowego sernika autorstwa Anny.

  W kawiarence Dzień Dobry TVN Ula Chincz z autorkami bloga o majsterkowaniu Anną Drozd i Beatą Łańcuchowską pokazały, że przystrajanie okien może być dziecinnie proste! Razem z sześciorgiem dzieci sprawiły, że zwyczajne okno zmieniło się w śnieżną krainę.

  Francine Jay jest propagatorką minimalizmu jako stylu życia oraz porządkowania. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Uli Chincz powiedziała, jak zostać minimalistą, co zyskujemy pozbywając się starych rzeczy, dlaczego warto ograniczyć kupowanie i co zrobić, kiedy kusi nas nabywanie nowych przedmiotów.

  Gwiazda betlejemska jest rośliną, po którą z chęcią sięgamy w święta Bożego Narodzenia. Ile jest jej odmian? Jak wygląda, kiedy jest świeża? Jak przetransportować ją ze sklepu? Na pytania odpowiedział gość Dzień Dobry TVN: florysta Piotr Sekunda. Pokazał również, jak szybko przygotować stroiki z gwiazdą betlejemską w roli głównej.

  Duńczycy umieją cieszyć się z czasu spędzanego z najbliższymi i znajdują przyjemność w wykonywaniu zwykłych, codziennych czynności. Ten sposób myślenia nazywają hygge. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz postanowiła pod okiem autorki książki o hygge Marie Tourell Soderberg zgłębić tajemnice tej filozofii. Jak hygge przenieść do miejsca pracy? Jak powinien wyglądać dom, który jest hygge?

  Przez wiele lat sweterki z reniferami, bałwanami i choinkami kojarzyły się raczej z kiczem. Ostatnio jednak stały się w wielu domach nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. O fenomenie świątecznych sweterków rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: wokalistką Red Lips Joanną Lazer, aktorem Tomaszem Oświecińskim i kierowcą rajdowym Kajetanem Kajetanowiczem. Czy mają takie sweterki?

  Za pomocą amerykańskiego wykrywacza kłamstw postanowiliśmy sprawdzić, czy dzieci nie oszukują św. Mikołaja. W eksperymencie wzięli udział: Mali Giganci, ich rodzice, Ula Podpowiadacz Chincz, Filip Rudolf Chajzer i śliczna różowa wróżka ;) Zobaczcie, co z tego wyszło :)