Nieodzownym elementem sezonu letniego są kleszcze. Należy więc pamiętać, że ugryzienie przez tego szkodnika może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak borelioza czy kleszczowe zapalenie mózgu. W Polsce rośnie świadomość zagrożeń związanych z kleszczami, a co za tym idzie, pojawiają się pytania o możliwość uzyskania odszkodowania za skutki ugryzienia. Sprawdź, w jaki sposób możesz je uzyskać.
Z powodu inwazji Rosji na Ukrainę mieszkańcy Ukrainy tłumnie przybywają do Polski. Co należy zrobić, by byli objęci ubezpieczeniem zdrowotnym?
Ile wynosi składka? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Marcinem Jaworskim, ekspert ubezpieczeniowym.
Przed wakacjami 2023 r. warto się zabezpieczyć na wypadek ewentualnego zachorowania w ich trakcie, również na COVID-19. Jednym z rozwiązań jest EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. To dokument, o który warto postarać się przed wyjazdem za granicę, nie tylko w trakcie pandemii. Posiadacze karty mogą korzystać z pomocy medycznej na takich samych warunkach, jak obywatele danego kraju. Warto jednak sprawdzić, w których państwach działa, a do których warto wykupić dodatkową polisę.
Ubezpieczenie zdrowotne to podstawowa rzecz, o której należy pomyśleć, planując wakacyjny wypoczynek. Jego wybór powinien być uzależniony od tego, jak został zaplanowany wypoczynek, bowiem nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się np. w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych. Adwokatka Eliza Kuna radzi, jak wybrać odpowiedni pakiet.
Trwa akcja szczepienia przeciw COVID-19. Czy nieodpłatnie mogą zaszczepić się także osoby, które nie opłacają składek ubezpieczeniowych? Co mówią na ten temat przepisy, wyjaśnia adwokat Eliza Kuna.
27 grudnia w Polsce podano pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Michał Dworczyk zaznaczał, że będą one darmowe. Co z osobami, które nie posiadają ubezpieczenia NFZ?
Kryzys związany z pandemią bardzo mocno uderzył w rynek pracy. Wiele osób już straciło swoje stanowiska, a pozostali obawiają się najgorszego scenariusza. O co zadbać, gdy otrzymamy wypowiedzenie oraz jak długo obowiązuje nas ubezpieczenie zdrowotne? O tym opowiedziała nam Alicja Dettlaff, doradca zawodowy.
Podczas zagranicznego wyjazdu możemy zachorować lub ulec wypadkowi, dlatego warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Czym się kierować przy wyborze polisy? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: eksperta do spraw ubezpieczeń Marcina Tarczyńskiego.
Jadąc na wakacje myślimy też o ubezpieczeniu. By mieć prawo do ewentualnych roszczeń, pamiętajmy, by dokładnie wczytać się w umowę z ubezpieczycielem. Jak firmy ubezpieczeniowe próbują się zabezpieczyć? Na co zwracać uwagę wybierając ubezpieczenie? I w jakich sytuacjach możemy domagać się odszkodowania od linii lotniczych? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy adwokata Eryka Bogdasa.
Choć większość biur podróży w swoich wakacyjnych ofertach zawiera podstawowe ubezpieczenie, to powinniśmy pomyśleć nad jego rozszerzeniem. Dlaczego? Co zrobić, gdy podczas opieki szpitalnej za granicą, placówka żąda od nas natychmiastowego pokrycia kosztów, a to przecież jest obowiązkiem ubezpieczyciela? Płacić czy nie? Co daje nam wykupienie karty EKUZ? Kto zwraca nam pieniądze za wykupione leki? Prowadzący Dzień Dobry TVN zadali te pytania ekspertowi Marcinowi Tarczyńskiemu - specjaliście ds. ubezpieczeń, analitykowi z Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Okazuje się, że można się już ubezpieczyć od następstw zachorowania na nowotwory i poniesionych na leczenie kosztów. Ile kosztuje takie ubezpieczenie, co dokładnie nam daje i czy każdy może się ubezpieczyć? Czy, by podpisać taką umowę, musimy dostarczyć ubezpieczycielowi komplet badań medycznych? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Marcina Tarczyńskiego z Polskiej Izby Ubezpieczeń.