400 tys. złotych, a nawet więcej. Ile kosztują studia w Polsce?
Zdobycie dyplomu poświadczającego o ukończeniu studiów wiąże się z koniecznością poświęcenia kilku lat na naukę, a w przypadku renomowanych uczelni - także i ze sporymi wydatkami.
Prawo – co warto wiedzieć przed podjęciem studiów?
Prawo jest kierunkiem, który niezmiennie od lat cieszy się niemalejącą popularnością wśród absolwentów liceów. W WSB-NLU wiemy, jak chętnie wybierany jest to kierunek, jednak zdajemy sobie także sprawę z tego, jak dynamicznie zmienia się obecnie rynek pracy i jakie wymagania stawia przed świeżo upieczonymi absolwentami uczelni wyższych. Dlatego też, z myślą o naszych studentach, stworzyliśmy dwie przyszłościowe specjalności na kierunku Prawo – Prawo w biznesie oraz Prawo w administracji.
Kobiety wciąż w mniejszości na uczelniach technicznych. "Nierównowaga jest szkodliwa dla rozwoju"
Kobiety stanowią 35 proc. społeczności studenckiej na uczelniach technicznych - można przeczytać w tegorocznym raporcie "Dziewczyny na politechniki". Maturzystki, które podejmują studia w instytucjach kształcących inżynierów, zwykle dokonują nieoczywistego wyboru ścieżki edukacji. Jakie kierunki należą do najczęściej wybieranych?
Studia w Wielkiej Brytanii – przydatne informacje. Jak wygląda brytyjskie szkolnictwo wyższe?
Studia w Wielkiej Brytanii to nie tylko duże wyzwanie, ale również ogromna szansa na zdobycie wartościowego wykształcenia. Brytyjski system edukacji uważany jest bowiem za jeden z najlepszych na świecie. Czym wyróżnia się szkolnictwo w Wielkiej Brytanii i co warto tam studiować?
Gdzie warto iść na studia po biol-chemie? Przykładowe kierunki
Studia po biol-chemie mogą być realizowane na różnorodnych kierunkach. Ten profil kształcenia w liceum daje bowiem wiele możliwości i ciekawych perspektyw. Na jakie studia można iść po biol-chemie i który kierunek będzie najbardziej opłacalny?
To kraj w którym mieszkają wspaniali ludzi. On spędził w nim sześć lat swojego życia, jak twierdzi - najlepszych. W tym kraju krajobrazy zapierają dech w piersiach. Który kraj tak określił Sven Larsson, szwedzki student medycyny? Ano Polskę! W czasie pobytu w naszym kraju stworzył niesamowity dziennik z podróży. W formie filmu. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się ze szwedzkim doktorem, który ukochał Polskę, a szczególnie Wrocław.