Pandemia sprawiła, że na półkach sklepowych pojawiło się wiele środków chemicznych, mających zagwarantować czystość oraz eliminację wirusów i bakterii. Jednak nie wszystkie preparaty działają tak samo i nie wszystkie są bezpieczne. Czym kierować się przy wyborze?
Wirusy i bakterie w naszych domach przychodzą z zewnątrz. Przynosimy je my, dostają się do naszego domu wraz z zakupami, na ubraniach, a nawet w sierści psa, którego chwilę temu wyprowadzaliśmy na spacer. Jak sobie poradzić z takim towarzystwem?
Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojej zmywarki, musisz zainwestować nie tylko w dobrej jakości tabletki, które zmyją wszystkie zanieczyszczenia z naczyń, lecz także w dodatkowe środki czyszczące i sól do zmywarki – jej regularne stosowanie jest naprawdę ważne. Poznaj właściwości soli.
Naukowcy z Uniwersytetu w Bergen po dwukrotnym przebadaniu płuc ponad 6 tys. osób doszli do wniosku, że kontakt z chemikaliami do sprzątania jest równie niebezpieczny jak wypalenie 20 papierosów dziennie. O przedstawienie szczegółów badań poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN chemiczkę Beatę Krasnodębską-Ostręgę z Wydziału Chemii UW. Czy wyniki ją zaskoczyły?
Dzięki samodzielnemu przygotowaniu preparatów do sprzątania oszczędzamy przede wszystkim pieniądze. Jak przygotować dezynfekujące roztwory w domu? Jakie zastosowanie ma soda, ocet czy olejek z drzewa herbacianego? Czy przygotowane samodzielnie proszki i płyny są tak samo skuteczne, jak te kupione w sklepie? Swoimi sposobami na eko sprzątanie podzieliła się w Dzień Dobry TVN Ewa Kozioł, blogerka ekologiczna i autorka książek.