Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych informuje o nowym szkodniku, który dotarł do Polski. Atakuje w szczególności sosny. Co to za owad?
Syrop z sosny to naturalna metoda leczenia przeziębienia, szczególnie w przypadku górnych dróg oddechowych.
Sosna to iglaste drzewo popularne na terenach Polski. Mało kto wie, że z jego igieł można wykonywać nie tylko maceraty i olejki, ale również wzmacniającą herbatkę lub napar. Co więcej, również z jej szyszek można wykonać taki napój. Sprawdź, jak go zrobić i jakie ma właściwości.
Iglaki to przeważnie rośliny zimozielone, na których często opiera się cały projekt ogrodu. Zazwyczaj są w kolorze chłodnej zieleni, ale zdarzają się również wybarwione na żółto. Ich liczne gatunki i odmiany pozwalają na tworzenie oryginalnych zestawień. Jednym z chętniej uprawianych gatunków drzew iglastych jest sosna czarna, którą warto poznać nieco bliżej.
Jedną z cenniejszych grup roślin do ogrodów są rośliny iglaste. Ceni się zwłaszcza te, które są zimozielone. Ciekawym przykładem jest w tym przypadku sosna limba, która może znaleźć zastosowanie w wielu ogrodowych kompozycjach.
Jak zrobić syrop z sosny? Które pędy najlepiej się do tego nadają? W cyklu Naturalnie! Agnieszka Cegielska opowiedziała o cudownych właściwościach sosny oraz zastosowaniu jej młodych pędów, pączków, kory, żywicy i drewna. Z pędów, poza syropem, można zrobić również sałatkę albo nalewkę. Co jeszcze? Wiemy, że pyłki sosny uczulają. Czy to znaczy, że sosnowa kuracja nie jest dla każdego? Na to pytanie Agnieszka Cegielska odpowiedziała w Dzień Dobry TVN.