Świat pełen koszmarnych przeżyć i marzenie o dziecku jako bezwarunkowej miłości. Dokument Mikołaja Lizuta, dziennikarza i twórcy filmowego, opowiada o wychowankach Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego – czterech dziewczynkach, którym towarzyszył przez cztery lata ich życia.
Gość Dzień Dobry TVN Zuza Krajewska specjalizuje się przede wszystkim w fotografii portretowej i fotografii mody. Ma na swoim koncie wiele okładek dla polskich i zagranicznych magazynów. Co zatem sprawiło, że postanowiła utrwalić życie osadzonych w poprawczaku? Zapytaliśmy ją również, jak chłopcy zareagowali na jej pomysł, gdzie będzie można zobaczyć wystawę tych prac, czy wierzy, że ci młodzi ludzie wyjdą na prostą i czy planuje podobną pracę z osadzonymi w poprawczaku dziewczętami.
Po opuszczeniu poprawczaka wiele osób nie potrafi się odnaleźć w samodzielnym życiu. Mają problemy z wykonaniem podstawowych czynności, jak np. robienie zakupów. Aby pomóc im wejść w dorosłe życie, wymyślono mieszkania treningowe. Jakie są obowiązki młodych ludzi, którzy mogą korzystać z takiej pomocy? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN Paulinę Dobrzyńską, która 3 lata spędziła w zakładzie poprawczym, Karolinę Gościniak, korzystającą z mieszkania treningowego i wiceprezesa Fundacji "Po Drugie" Ireneusza Stawińskiego.
Andrzej Polok w oświacie pracuje już 40 lat. Od 17 lat uczy praktycznej nauki zawodu wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie - Łące. Specjalizuje się w mataloplastyce, a jego podopieczni zdobywają nagrody w konkursach artystycznych. Teraz i on zasłużył na nagrodę - został wyróżniony w konkursie Nauczyciel Roku 2014. Dlaczego postanowił pracować w takiej placówce? Jak przekonuje swoich podopiecznych do pracy? Jak pan zareagował, gdy dowiedział się o wyróżnieniu? Pana Andrzeja Poloka gościliśmy w Dzień Dobry TVN.