Jak personel reaguje na obecność dyrektora na oddziale?
Zazwyczaj pacjentami w szpitalu czy w domu opiekują się kobiety-pielęgniarki. Mężczyzn, którzy decydują się wykonywać ten zawód jest stosunkowo niewiele. Dlaczego się na niego decydują? Co jest dla nich najtrudniejsze w tej pracy? Zapytaliśmy o to Pawła Urbańskiego, pielęgniarza.
Jak zostać pielęgniarką? Jest to jedna z samodzielnych profesji medycznych, do wykonywania której niezbędne jest zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Aby wykonywać zawód pielęgniarki w Polsce, należy ukończyć wyższe studia kierunkowe.
12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Jak tak naprawdę wygląda ich codzienność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Radosław Romanek, pielęgniarz z Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca, Anna Gąsior, pielęgniarka z oddziału intensywnej terapii dorosłych w szpitalu MSWiA dla pacjentów covidowych i autorka bloga oraz Mariola Łodzińska, wiceprezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.
Uważamy ich za bohaterów walczących na pierwszej linii frontu, którzy narażają swoje zdrowie i życie, by ratować innych. Oni z kolei twierdzą, że tylko wykonują swoją pracę, a jedyne czego chcą, to mieć odpowiednie warunki. Troje medyków postanowiło napisać książkę, w której przedstawiało pierwsze miesiące pandemii z własnej perspektywy.
Mateusz Sieradzan zwany Panem Pielęgniarką jest od związany ze służbą medyczną. Pracuje na SOR-ze, a po godzinach na swoim blogu odczarowuje zawód ratownika. Zdradza tajemnice, które mają miejsce tuż za drzwiami gabinetu. Kilkoma podzielił się w naszym programie.